Stembureau Gemeenschapshuis Den Hazenpot in Meierijstad (2022)
Postcode 5469 PS · Wijk Erp
Hier waren 413 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Meierijstad) en zijn 412 geldige stemmen uitgebracht. Lokaal Meierijstad werd hier de grootste met 46,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Lokaal Meierijstad | 191 | 46,4% | 12,7% | +33,7 pp | 4,7% |
| CDA | 85 | 20,6% | 17,8% | +2,8 pp | 1,5% |
| HIER | 32 | 7,8% | 14,3% | −6,5 pp | 0,7% |
| Gemeentebelang Meierijstad | 24 | 5,8% | 8,7% | −2,9 pp | 0,9% |
| Hart | 21 | 5,1% | 7,0% | −1,9 pp | 0,9% |
| VVD | 19 | 4,6% | 12,4% | −7,8 pp | 0,5% |
| Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS | 15 | 3,6% | 8,1% | −4,5 pp | 0,6% |
| D66 | 10 | 2,4% | 6,0% | −3,6 pp | 0,5% |
| Forum voor Democratie | 8 | 1,9% | 2,9% | −1,0 pp | 0,8% |
| SP | 7 | 1,7% | 10,0% | −8,3 pp | 0,2% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Meierijstad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Pascal Timmers (Lokaal Meierijstad) · 101 stemmen · 24,5% van alle stemmen hier
- Wern van Asseldonk (Lokaal Meierijstad) · 51 stemmen · 12,4% van alle stemmen hier
- Anke Koenen - Raijmakers (CDA) · 27 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Jan Goijaarts (CDA) · 22 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Karel van Lieshout (Lokaal Meierijstad) · 20 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Jan van Burgsteden (VVD) · 14 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Rik Compagne (HIER) · 13 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Ria Vilier (CDA) · 11 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Coen Hendriks (CDA) · 11 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Wilco Verbruggen (Hart) · 11 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Rien Verhagen (CDA) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Menno Roozendaal (Partij van de Arbeid (PvdA) / GROENLINKS) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Peter Verkuijlen (Gemeentebelang Meierijstad) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Huub van de Wijdeven (Gemeentebelang Meierijstad) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Leon van Boxtel (HIER) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Lokaal Meierijstad haalde hier +33,7 pp meer dan gemiddeld in Meierijstad.
- Qua gewicht is dit het 49e van de 67 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Meierijstad en 0,0060% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 78 stemmen in Meierijstad komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 360 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 53 |
| Toegelaten kiezers | 413 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 413 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,24% van de stembiljetten, tegen 0,37% in Meierijstad en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Meierijstad
- 't Spectrum 423 stemmen · Hart 18%
- Raadhuis Erp 329 stemmen · Lokaal Meierijstad 36%
- Gemeentehuis Meierijstad 428 stemmen · CDA 18%
- Kasteel-Raadhuis Dommelrode 308 stemmen · HIER 24%
- Ter Aa Sport en Ontmoetingscentrum 429 stemmen · Lokaal Meierijstad 36%
- Gymzaal EBC Noord, bij bs De Vossenberg 292 stemmen · Hart 24%
Alle stembureaus in Meierijstad
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.