Stembureau Dorpshuis Zwaagdijk in Medemblik (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 1682 NP · Wijk Zwaagdijk-Oost

Hier waren 539 kiezers toegelaten (2,8% van alle toegelaten kiezers in Medemblik) en zijn 537 geldige stemmen uitgebracht. GemeenteBelangen werd hier de grootste met 52,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GemeenteBelangen 283 52,7% 17,2% +35,5 pp 8,7%
VVD 105 19,6% 21,6% −2,0 pp 2,6%
CDA 39 7,3% 20,5% −13,2 pp 1,0%
PWF Progressief West-Friesland 33 6,1% 8,0% −1,8 pp 2,2%
PW 2010 29 5,4% 4,5% +0,9 pp 3,4%
D66 15 2,8% 7,3% −4,5 pp 1,1%
GROENLINKS 15 2,8% 6,5% −3,8 pp 1,2%
PvdA 8 1,5% 7,1% −5,6 pp 0,6%
ChristenUnie 5 0,9% 4,0% −3,1 pp 0,7%
BAMM 5 0,9% 3,3% −2,3 pp 0,8%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Medemblik, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Gerben Gringhuis (GemeenteBelangen) · 235 stemmen · 43,8% van alle stemmen hier
  2. Remco Wiering (VVD) · 45 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
  3. Maria Weeber (PWF Progressief West-Friesland) · 25 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  4. Mark Raat (VVD) · 23 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  5. Tiny van Diepen (GemeenteBelangen) · 21 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  6. Harry Nederpelt (CDA) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  7. Luiten Plekker (GemeenteBelangen) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  8. Cees Neefjes (PW 2010) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  9. Dirk Steltenpool (VVD) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  10. Andrea van Langen-Visbeek (VVD) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  11. Ria Manshanden (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
  12. Gert-Jan Dekker (D66) · 6 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
  13. Ed Meester (CDA) · 5 stemmen · 0,9% van alle stemmen hier
  14. Piet Ligthart (CDA) · 5 stemmen · 0,9% van alle stemmen hier
  15. Bob Knijn (VVD) · 5 stemmen · 0,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GemeenteBelangen haalde hier +35,5 pp meer dan gemiddeld in Medemblik.
  • Qua gewicht is dit het 20e van de 25 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Medemblik en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Medemblik komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen480
Geldige volmachtbewijzen59
Toegelaten kiezers539
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)539
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,82% in Medemblik en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Medemblik

Alle stembureaus in Medemblik

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.