Stembureau Dorpshuis De Vang in Medemblik
Postcode 1654 KB
Hier waren 690 kiezers toegelaten (3,4% van alle toegelaten kiezers in Medemblik) en zijn 688 geldige stemmen uitgebracht. MORGEN!/Sociaal&Progressief werd hier de grootste met 22,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| MORGEN!/Sociaal&Progressief | 156 | 22,7% | 12,2% | +10,5 pp | 6,3% |
| GemeenteBelangen | 122 | 17,7% | 13,4% | +4,4 pp | 4,5% |
| Hart voor Medemblik | 102 | 14,8% | 26,6% | −11,8 pp | 1,9% |
| Forum voor Democratie | 87 | 12,6% | 9,3% | +3,3 pp | 4,6% |
| VVD | 86 | 12,5% | 15,7% | −3,2 pp | 2,7% |
| CDA | 71 | 10,3% | 14,6% | −4,3 pp | 2,4% |
| D66 | 64 | 9,3% | 8,2% | +1,1 pp | 3,8% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Medemblik, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Tom Beuker (MORGEN!/Sociaal&Progressief) · 83 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Stephanie van Diepen (GemeenteBelangen) · 71 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
- Eva Molenaar (Forum voor Democratie) · 57 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Tjeu Berlijn (Hart voor Medemblik) · 48 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Sjors Heestermans (VVD) · 38 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Paul Laseur (D66) · 33 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Gerben Gringhuis (GemeenteBelangen) · 26 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Marco Jansen (Forum voor Democratie) · 26 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Inge Westerveld (Hart voor Medemblik) · 23 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Mirelle Koning (CDA) · 21 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Dirk Kuipers (MORGEN!/Sociaal&Progressief) · 21 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Elise Salman (CDA) · 20 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Muriel Molenaar (D66) · 19 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Tom Beerepoot (VVD) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Sjors Munster (MORGEN!/Sociaal&Progressief) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Hart voor Medemblik haalde hier −11,8 pp minder dan gemiddeld in Medemblik.
- Qua gewicht is dit het 17e van de 30 stembureaus: 3,4% van alle geldige stemmen in Medemblik en 0,0090% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 30 stemmen in Medemblik komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 615 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 75 |
| Toegelaten kiezers | 690 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 691 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,43% van de stembiljetten, tegen 0,44% in Medemblik en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Medemblik
- Ontmoetingsruimte Hieronymuskerk 689 stemmen · Hart voor Medemblik 21%
- Dorpshuis Sarto 688 stemmen · Hart voor Medemblik 32%
- Brandweerkazerne Nibbixwoud 714 stemmen · CDA 30%
- Dorpshuis De Nieuwe Haven 639 stemmen · GemeenteBelangen 46%
- Sportkantine De Westrand 718 stemmen · Hart voor Medemblik 25%
- Sporthal De Dres 594 stemmen · CDA 38%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.