Stembureau Dorpshuis De Onderdijk in Medemblik (2018)
Postcode 1693 CZ · Wijk Wervershoof
Hier waren 756 kiezers toegelaten (4,0% van alle toegelaten kiezers in Medemblik) en zijn 748 geldige stemmen uitgebracht. GemeenteBelangen werd hier de grootste met 48,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GemeenteBelangen | 364 | 48,7% | 17,2% | +31,5 pp | 11,2% |
| VVD | 91 | 12,2% | 21,6% | −9,4 pp | 2,2% |
| CDA | 78 | 10,4% | 20,5% | −10,1 pp | 2,0% |
| D66 | 51 | 6,8% | 7,3% | −0,5 pp | 3,7% |
| PW 2010 | 51 | 6,8% | 4,5% | +2,3 pp | 6,0% |
| PWF Progressief West-Friesland | 32 | 4,3% | 8,0% | −3,7 pp | 2,1% |
| GROENLINKS | 31 | 4,1% | 6,5% | −2,4 pp | 2,5% |
| ChristenUnie | 17 | 2,3% | 4,0% | −1,8 pp | 2,2% |
| BAMM | 17 | 2,3% | 3,3% | −1,0 pp | 2,7% |
| PvdA | 16 | 2,1% | 7,1% | −5,0 pp | 1,2% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Medemblik, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Piet Mosch (GemeenteBelangen) · 259 stemmen · 34,6% van alle stemmen hier
- Luiten Plekker (GemeenteBelangen) · 86 stemmen · 11,5% van alle stemmen hier
- Mark Raat (VVD) · 45 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Anneke van der Geest (PW 2010) · 31 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ed Meester (CDA) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Ria Manshanden (GROENLINKS) · 23 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Harry Nederpelt (CDA) · 22 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Sylvia Cool (D66) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Dirk Steltenpool (VVD) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Siem Zeilemaker (PWF Progressief West-Friesland) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Geert Mos (D66) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Dirk Kuipers (PvdA) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Agnes Smit (PW 2010) · 11 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Claudia Selders - Kroezen (CDA) · 8 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Miryam de Brouwer (D66) · 8 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GemeenteBelangen haalde hier +31,5 pp meer dan gemiddeld in Medemblik.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 25 stembureaus: 3,9% van alle geldige stemmen in Medemblik en 0,0111% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Medemblik komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 690 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 66 |
| Toegelaten kiezers | 756 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 756 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 8 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,06% van de stembiljetten, tegen 0,82% in Medemblik en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Medemblik
- Basisschool De Piramide 758 stemmen · CDA 20%
- Dorpshuis De Vang 711 stemmen · GemeenteBelangen 29%
- Basisschool De Bangert 763 stemmen · CDA 25%
- Sweelinckhof 686 stemmen · CDA 33%
- Woonzorgcomplex Valbrug 780 stemmen · VVD 25%
- OBS de Meridiaan 540 stemmen · GemeenteBelangen 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.