Stembureau Stadhuis, De Lanscroon in Maastricht

Postcode 6211 CL

Hier waren 1.091 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 1.083 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 16,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 174 16,1% 14,0% +2,0 pp 2,6%
GroenLinks 147 13,6% 9,7% +3,8 pp 3,1%
Volt 147 13,6% 5,4% +8,2 pp 5,7%
M:OED 118 10,9% 3,2% +7,7 pp 7,6%
CDA 104 9,6% 12,4% −2,8 pp 1,7%
VVD 69 6,4% 6,9% −0,5 pp 2,1%
SP 64 5,9% 4,3% +1,6 pp 3,1%
Partij voor de Dieren 59 5,4% 3,8% +1,6 pp 3,2%
SPM 48 4,4% 7,7% −3,3 pp 1,3%
PvdA 42 3,9% 6,9% −3,0 pp 1,3%
Forum voor Democratie 27 2,5% 4,3% −1,8 pp 1,3%
MAASTRICHT van NU 23 2,1% 5,3% −3,1 pp 0,9%
PVV 21 1,9% 3,9% −2,0 pp 1,1%
Partij Veilig Maastricht 16 1,5% 3,7% −2,2 pp 0,9%
SAB 11 1,0% 2,3% −1,3 pp 1,0%
50PLUS 7 0,6% 4,1% −3,5 pp 0,4%
Liberale Partij Maastricht 6 0,6% 2,0% −1,5 pp 0,6%
Blanco5Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Marlou Jenneskens (D66) · 107 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
  2. Jules Ortjens (Volt) · 60 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  3. Aurele Boesten (M:OED) · 43 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  4. Romy Frijters (Volt) · 35 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  5. Mara de Graaf-van Haasen (GroenLinks) · 33 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  6. Luc Callemeijn (GroenLinks) · 32 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  7. Anne Lucas (GroenLinks) · 32 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Stephanie Blom (SP) · 32 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Gabriëlle Heine (CDA) · 29 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  10. Manon Fokke (PvdA) · 29 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Guiseppe Noteborn (VVD) · 28 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Bram van den Berkmortel (M:OED) · 27 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  13. Frans Bastiaens (SPM) · 23 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Lore Eckelmans (Volt) · 21 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Anne de Graaf (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Volt haalde hier +8,2 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
  • Qua gewicht is dit het 11e van de 64 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0142% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.010
Geldige volmachtbewijzen81
Toegelaten kiezers1.091
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.091
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig8 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,73% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Maastricht en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maastricht

Alle stembureaus in Maastricht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.