Stembureau Hotel vd Valk Maastricht in Maastricht

Postcode 6227 AL

Hier waren 662 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 653 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 18,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 121 18,5% 12,4% +6,1 pp 2,0%
D66 83 12,7% 14,0% −1,3 pp 1,2%
GroenLinks 64 9,8% 9,7% +0,1 pp 1,4%
SPM 51 7,8% 7,7% +0,1 pp 1,4%
VVD 46 7,0% 6,9% +0,1 pp 1,4%
PvdA 39 6,0% 6,9% −0,9 pp 1,2%
Volt 38 5,8% 5,4% +0,5 pp 1,5%
MAASTRICHT van NU 29 4,4% 5,3% −0,8 pp 1,2%
SP 28 4,3% 4,3% +0,0 pp 1,4%
Forum voor Democratie 25 3,8% 4,3% −0,5 pp 1,2%
50PLUS 23 3,5% 4,1% −0,6 pp 1,2%
M:OED 22 3,4% 3,2% +0,1 pp 1,4%
Liberale Partij Maastricht 22 3,4% 2,0% +1,3 pp 2,3%
Partij voor de Dieren 19 2,9% 3,8% −0,9 pp 1,0%
Partij Veilig Maastricht 18 2,8% 3,7% −0,9 pp 1,0%
PVV 17 2,6% 3,9% −1,3 pp 0,9%
SAB 8 1,2% 2,3% −1,1 pp 0,7%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig6Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Marlou Jenneskens (D66) · 45 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
  2. Gabriëlle Heine (CDA) · 33 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  3. Willem Schneider (CDA) · 30 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  4. Daniëlle Ploemen (CDA) · 24 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  5. Bram Nab (Forum voor Democratie) · 19 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  6. Mara de Graaf-van Haasen (GroenLinks) · 18 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  7. Manon Fokke (PvdA) · 18 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  8. Guiseppe Noteborn (VVD) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  9. Jules Ortjens (Volt) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  10. Kitty Nuyts (Liberale Partij Maastricht) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Frans Bastiaens (SPM) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Ria Makatita-Hendrix (SPM) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Anne Lucas (GroenLinks) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Nicolle Abeling (PVV) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Jo Smeets (MAASTRICHT van NU) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +6,1 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
  • Qua gewicht is dit het 39e van de 64 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0086% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 73 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen604
Geldige volmachtbewijzen58
Toegelaten kiezers662
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)662
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig9 (1,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,36% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Maastricht en 0,58% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maastricht

Alle stembureaus in Maastricht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.