Stembureau Envida locatie Koepelhof in Maastricht
Postcode 6224 LW
Hier waren 599 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 598 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 16,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 101 | 16,9% | 12,4% | +4,4 pp | 1,7% |
| D66 | 81 | 13,5% | 14,0% | −0,5 pp | 1,2% |
| GroenLinks | 64 | 10,7% | 9,7% | +1,0 pp | 1,4% |
| PvdA | 63 | 10,5% | 6,9% | +3,6 pp | 1,9% |
| SPM | 54 | 9,0% | 7,7% | +1,3 pp | 1,5% |
| SP | 36 | 6,0% | 4,3% | +1,8 pp | 1,8% |
| VVD | 33 | 5,5% | 6,9% | −1,4 pp | 1,0% |
| Volt | 29 | 4,8% | 5,4% | −0,5 pp | 1,1% |
| 50PLUS | 28 | 4,7% | 4,1% | +0,6 pp | 1,4% |
| M:OED | 28 | 4,7% | 3,2% | +1,5 pp | 1,8% |
| Forum voor Democratie | 16 | 2,7% | 4,3% | −1,6 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 2,2% | 3,8% | −1,7 pp | 0,7% |
| PVV | 12 | 2,0% | 3,9% | −1,9 pp | 0,6% |
| Partij Veilig Maastricht | 11 | 1,8% | 3,7% | −1,8 pp | 0,6% |
| MAASTRICHT van NU | 11 | 1,8% | 5,3% | −3,4 pp | 0,4% |
| SAB | 10 | 1,7% | 2,3% | −0,6 pp | 0,9% |
| Liberale Partij Maastricht | 8 | 1,3% | 2,0% | −0,7 pp | 0,8% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marlou Jenneskens (D66) · 48 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Manon Fokke (PvdA) · 45 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Heine (CDA) · 35 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Luc Callemeijn (GroenLinks) · 29 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Frans Bastiaens (SPM) · 24 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Bennie van Est (50PLUS) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Willem Wolters (CDA) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Guiseppe Noteborn (VVD) · 19 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jules Ortjens (Volt) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Aurele Boesten (M:OED) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Stephanie Blom (SP) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Johan Pas (D66) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Nicolle Abeling (PVV) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Bram van den Berkmortel (M:OED) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Mara de Graaf-van Haasen (GroenLinks) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +4,4 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
- Qua gewicht is dit het 45e van de 64 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0078% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 80 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 540 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 59 |
| Toegelaten kiezers | 599 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 599 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,17% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Maastricht en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Maastricht
- Sporthal Daalhof II 603 stemmen · SPM 11%
- Flat Elisabeth Gruytersstraat 598 stemmen · CDA 17%
- Buurtcentrum Boschpoort 610 stemmen · SAB 17%
- Kapel Opveld 588 stemmen · CDA 16%
- Buurtcentrum Mariaberg 620 stemmen · PvdA 10%
- Sportcafé Jekerdal 588 stemmen · D66 24%
Alle stembureaus in Maastricht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.