Stembureau Centre Céramique I in Maastricht
Postcode 6221 KV
Hier waren 1.196 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 1.188 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 18,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 216 | 18,2% | 14,0% | +4,2 pp | 3,2% |
| CDA | 151 | 12,7% | 12,4% | +0,3 pp | 2,5% |
| GroenLinks | 133 | 11,2% | 9,7% | +1,5 pp | 2,8% |
| Volt | 133 | 11,2% | 5,4% | +5,8 pp | 5,2% |
| VVD | 98 | 8,2% | 6,9% | +1,3 pp | 3,0% |
| SPM | 76 | 6,4% | 7,7% | −1,3 pp | 2,1% |
| PvdA | 73 | 6,1% | 6,9% | −0,8 pp | 2,2% |
| SP | 66 | 5,6% | 4,3% | +1,3 pp | 3,2% |
| Partij voor de Dieren | 54 | 4,5% | 3,8% | +0,7 pp | 2,9% |
| M:OED | 51 | 4,3% | 3,2% | +1,1 pp | 3,3% |
| 50PLUS | 31 | 2,6% | 4,1% | −1,5 pp | 1,6% |
| Forum voor Democratie | 25 | 2,1% | 4,3% | −2,2 pp | 1,2% |
| MAASTRICHT van NU | 19 | 1,6% | 5,3% | −3,7 pp | 0,8% |
| Partij Veilig Maastricht | 18 | 1,5% | 3,7% | −2,1 pp | 1,0% |
| Liberale Partij Maastricht | 18 | 1,5% | 2,0% | −0,5 pp | 1,8% |
| PVV | 13 | 1,1% | 3,9% | −2,8 pp | 0,7% |
| SAB | 13 | 1,1% | 2,3% | −1,2 pp | 1,2% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marlou Jenneskens (D66) · 133 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Heine (CDA) · 62 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Jules Ortjens (Volt) · 58 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Manon Fokke (PvdA) · 49 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Guiseppe Noteborn (VVD) · 47 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Mara de Graaf-van Haasen (GroenLinks) · 40 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Stephanie Blom (SP) · 33 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Frans Bastiaens (SPM) · 32 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Romy Frijters (Volt) · 31 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Luc Callemeijn (GroenLinks) · 27 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Nol Beckers (CDA) · 27 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Anne de Graaf (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Johan Pas (D66) · 22 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Solange Kamm (VVD) · 22 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Bram Nab (Forum voor Democratie) · 19 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Volt haalde hier +5,8 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 64 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0156% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 40 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.112 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 84 |
| Toegelaten kiezers | 1.196 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.197 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 9 (0,8%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,75% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Maastricht en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Maastricht
- Centre Céramique II 1.254 stemmen · D66 18%
- NS Centraal Station 1.161 stemmen · D66 19%
- Gemeenschapshuis Aen de Wan 1.376 stemmen · CDA 15%
- Theater aan het Vrijthof 1.157 stemmen · D66 18%
- Stadhuis, Merretkamer 1.884 stemmen · D66 17%
- MUMC+, serrehal 1.131 stemmen · D66 21%
Alle stembureaus in Maastricht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.