Hoe stemde Dijkpolder in Maassluis in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Vertobuurt, Bloemenbuurt
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Dijkpolder 2.656 geldige stemmen uitgebracht (13,0% van alle stemmen in Maassluis). PVV werd hier de grootste met 18,0%. Vergeleken met heel Maassluis scoorden CDA (+1,2 pp) en Forum voor Democratie (+0,7 pp) hier hoger en VVD (−2,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 479 | 18,0% | 18,5% | −0,5 pp |
| CDA | 399 | 15,0% | 13,9% | +1,2 pp |
| D66 | 370 | 13,9% | 14,1% | −0,2 pp |
| VVD | 347 | 13,1% | 15,1% | −2,0 pp |
| JA21 | 227 | 8,5% | 7,9% | +0,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 205 | 7,7% | 8,8% | −1,0 pp |
| DENK | 171 | 6,4% | 6,1% | +0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 148 | 5,6% | 4,9% | +0,7 pp |
| 50PLUS | 63 | 2,4% | 2,0% | +0,4 pp |
| ChristenUnie | 57 | 2,1% | 2,0% | +0,1 pp |
| BBB | 43 | 1,6% | 1,5% | +0,1 pp |
| SP | 40 | 1,5% | 1,2% | +0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 33 | 1,2% | 1,3% | −0,0 pp |
| SGP | 30 | 1,1% | 1,1% | +0,1 pp |
| Volt | 10 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp |
| BIJ1 | 9 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| BVNL | 7 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp |
| NSC | 6 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 4 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 4 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| LP | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Dijkpolder
- Stembureau Immanuëlkerk Vertobuurt · 3142 CC · 1.389 stemmen · CDA 17%
- Stembureau Olympiahal Bloemenbuurt · 3142 NN · 1.267 stemmen · PVV 20%
Andere wijken in Maassluis
- Kapelpolder 7.021 stemmen · PVV 18%
- Sluispolder 4.583 stemmen · PVV 19%
- Steendijkpolder 4.056 stemmen · PVV 21%
- Burgemeesterswijk 2.089 stemmen · PVV 17%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.