Stembureau Stembureau Ontmoetingscentrum Oud Sluys in Maassluis (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3141 CB · Wijk Sluispolder

Hier waren 397 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Maassluis) en zijn 397 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 15,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PvdA 60 15,1% 14,6% +0,5 pp 3,2%
Leefbaar Maessluys 59 14,9% 14,4% +0,5 pp 3,2%
VVD 53 13,4% 14,5% −1,1 pp 2,8%
CDA 52 13,1% 16,8% −3,7 pp 2,4%
Maassluis Belang 50 12,6% 9,4% +3,2 pp 4,1%
GROENLINKS 34 8,6% 5,4% +3,1 pp 4,8%
D66 25 6,3% 5,9% +0,4 pp 3,3%
ChristenUnie 22 5,5% 7,1% −1,6 pp 2,4%
Forum voor Maassluis 21 5,3% 4,6% +0,7 pp 3,5%
VSP Maassluis 21 5,3% 7,2% −1,9 pp 2,3%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maassluis, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Denise Mulder-Solleveld (Maassluis Belang) · 38 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
  2. Sjoerd Kuiper (PvdA) · 34 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
  3. Corine Bronsveld-Snoep (CDA) · 27 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  4. Dick Snoeck (VVD) · 26 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  5. Jurre van de Merwe (Leefbaar Maessluys) · 18 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  6. Jeanine van Vuuren (GROENLINKS) · 16 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  7. Jan van den Hoek (Forum voor Maassluis) · 13 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  8. Jesse de Jong-Paalvast (D66) · 13 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  9. Klarie Oosterman-Feenstra (ChristenUnie) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Raoul Kleijwegt (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Charlotte Nemmers (D66) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Edwin van den Brink (Leefbaar Maessluys) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  13. Iris Vrolijks (PvdA) · 9 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Demet Ebben (Leefbaar Maessluys) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Fleur Mostert (Leefbaar Maessluys) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −3,7 pp minder dan gemiddeld in Maassluis.
  • Qua gewicht is dit het 17e van de 20 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Maassluis en 0,0058% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 33 stemmen in Maassluis komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen364
Geldige volmachtbewijzen33
Toegelaten kiezers397
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)397
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,44% in Maassluis en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Maassluis

Alle stembureaus in Maassluis

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.