Hoe stemde Uden in Maashorst in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Melle, Hoenderbos-Velmolen, Bitswijk, Centrum, Zoggel
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 17 stembureaus in Uden 22.517 geldige stemmen uitgebracht (61,4% van alle stemmen in Maashorst). PVV werd hier de grootste met 26,9%. Vergeleken met heel Maashorst scoorden D66 (+1,2 pp) en GroenLinks-PvdA (+0,9 pp) hier hoger en BBB (−2,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 6.058 | 26,9% | 27,3% | −0,4 pp |
| VVD | 4.270 | 19,0% | 19,2% | −0,2 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 2.934 | 13,0% | 13,2% | −0,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 2.421 | 10,8% | 9,8% | +0,9 pp |
| D66 | 1.911 | 8,5% | 7,3% | +1,2 pp |
| SP | 1.212 | 5,4% | 5,4% | +0,0 pp |
| BBB | 814 | 3,6% | 5,7% | −2,1 pp |
| CDA | 764 | 3,4% | 3,9% | −0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 494 | 2,2% | 1,9% | +0,3 pp |
| DENK | 385 | 1,7% | 1,1% | +0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 317 | 1,4% | 1,2% | +0,2 pp |
| Volt | 285 | 1,3% | 1,1% | +0,2 pp |
| JA21 | 170 | 0,8% | 0,7% | +0,0 pp |
| 50PLUS | 138 | 0,6% | 0,6% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 107 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 60 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 45 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 33 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 31 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| SGP | 16 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 15 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 11 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 10 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 8 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 4 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 4 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Uden
- Ontmoetingsplein Mellepark Melle · 5403 XD · 2.569 stemmen · PVV 29%
- PLUS Uden Zuid, stembureau A Hoenderbos-Velmolen · 5406 AE · 2.101 stemmen · VVD 26%
- Ontmoetingsplein Muzerijk Bitswijk · 5402 BE · 2.037 stemmen · PVV 32%
- Gemeentehuis Uden Centrum · 5401 EJ · 1.775 stemmen · PVV 29%
- Bibliotheek Uden Centrum · 5401 HX · 1.636 stemmen · PVV 28%
- PLUS Uden Zuid, stembureau B Hoenderbos-Velmolen · 5406 AE · 1.603 stemmen · VVD 28%
- Sporthal De Zoggel Zoggel · 5404 LS · 1.456 stemmen · PVV 25%
- Wijkgebouw De Nieuwe Pit Bogerd-Vijfhuis · 5401 ZG · 1.395 stemmen · PVV 33%
- Stichting Eigen Herd Centrum · 5401 AT · 1.372 stemmen · PVV 22%
- Park Hoeven Tennis-Squash-Padel Melle · 5403 NA · 1.232 stemmen · PVV 25%
- Jeu de Boules Club Plop Sportpark Volkelseweg · 5404 NM · 1.112 stemmen · PVV 27%
- Wijkcentrum Balans Flatwijk · 5401 CT · 1.098 stemmen · PVV 25%
- Pc Basisschool Marimba Bitswijk · 5402 HM · 880 stemmen · PVV 34%
- FC Uden Buurtschap Hoeven · 5403 PB · 847 stemmen · VVD 26%
- Markant Theater Maashorst Centrum · 5401 GP · 640 stemmen · PVV 24%
- Retraitehuis Sportpark Volkelseweg · 5405 NA · 384 stemmen · PVV 23%
- Zorgcentrum Sint Jan Centrum · 5401 BE · 380 stemmen · PVV 26%
Andere wijken in Maashorst
- Schaijk 4.944 stemmen · PVV 27%
- Zeeland 4.397 stemmen · PVV 27%
- Volkel 2.267 stemmen · PVV 29%
- Odiliapeel 1.370 stemmen · PVV 32%
- Reek 1.192 stemmen · PVV 29%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.