Stembureau Ontmoetingskerk (maandag) in Lochem (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7211 DD · Wijk Gorssel

Hier waren 273 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Lochem) en zijn 271 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 19,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 53 19,6% 10,6% +9,0 pp 2,8%
Gemeentebelangen 51 18,8% 32,2% −13,4 pp 0,9%
CDA 33 12,2% 7,3% +4,8 pp 2,6%
MmL 32 11,8% 10,8% +1,0 pp 1,7%
VVD 31 11,4% 11,9% −0,4 pp 1,5%
PvdA 30 11,1% 8,7% +2,4 pp 2,0%
LochemGroen! 23 8,5% 9,4% −0,9 pp 1,4%
D66 18 6,6% 9,1% −2,5 pp 1,1%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lochem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Henk van Zeijts (GROENLINKS) · 35 stemmen · 12,9% van alle stemmen hier
  2. Lex de Goede (MmL) · 29 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
  3. Marja Eggink-Meuleman (Gemeentebelangen) · 21 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  4. Jos Israel (PvdA) · 18 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  5. Marleen van der Meulen (D66) · 15 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  6. Jo Brinkhuis (Gemeentebelangen) · 14 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  7. Ria Leliveld (VVD) · 13 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  8. Eric-Jan de Haan (VVD) · 10 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  9. Tjitske Ypma (LochemGroen!) · 10 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  10. Willem Achtereekte (CDA) · 9 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  11. Eelke Meijer-Boer (CDA) · 9 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  12. Henk Datema (CDA) · 8 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  13. Jolande van Borrendam (LochemGroen!) · 8 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  14. Coby Wiltink-Roeterdink (Gemeentebelangen) · 6 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  15. Marijke Visschedijk (GROENLINKS) · 6 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelangen haalde hier −13,4 pp minder dan gemiddeld in Lochem.
  • Qua gewicht is dit het 28e van de 28 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Lochem en 0,0039% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 65 stemmen in Lochem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen249
Geldige volmachtbewijzen24
Toegelaten kiezers273
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)273
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,73% van de stembiljetten, tegen 0,34% in Lochem en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Lochem

Alle stembureaus in Lochem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.