Stembureau Brandweerkazerne Gorssel in Lochem (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 7213 CV · Wijk Gorssel

Hier waren 1.171 kiezers toegelaten (6,7% van alle toegelaten kiezers in Lochem) en zijn 1.168 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 238 20,4% 17,4% +2,9 pp 7,8%
GROENLINKS 218 18,7% 16,5% +2,2 pp 7,6%
CDA 205 17,6% 14,1% +3,5 pp 8,4%
D66 195 16,7% 10,5% +6,2 pp 10,6%
Gemeentebelangen 166 14,2% 24,7% −10,5 pp 3,8%
PvdA 98 8,4% 11,1% −2,7 pp 5,1%
MmL 48 4,1% 5,7% −1,6 pp 4,8%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lochem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Erik Haverkort (VVD) · 126 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
  2. Marleen van der Meulen-Kwakernaak (D66) · 99 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
  3. Linda Sanders (GROENLINKS) · 89 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  4. Job Dietrich (CDA) · 69 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  5. Roel Blaauw (Gemeentebelangen) · 68 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  6. Jos Israel (PvdA) · 68 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  7. Marja Eggink-Meuleman (Gemeentebelangen) · 60 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  8. Henk van Zeijts (GROENLINKS) · 58 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  9. Linda van der Toorn (VVD) · 49 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  10. Pieter Bas ter Maat (CDA) · 42 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  11. Jolande van Borrendam (GROENLINKS) · 37 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  12. Hennie Wijnbergen (CDA) · 34 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  13. Coby Wiltink-Roeterdink (CDA) · 33 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  14. Sierk Plaat (D66) · 25 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Bob van 't Klooster (D66) · 24 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelangen haalde hier −10,5 pp minder dan gemiddeld in Lochem.
  • Qua gewicht is dit het 3e van de 20 stembureaus: 6,7% van alle geldige stemmen in Lochem en 0,0173% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 15 stemmen in Lochem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.076
Geldige volmachtbewijzen95
Toegelaten kiezers1.171
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.170
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−1
Blanco en ongeldig2 (0,2%)

Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,17% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Lochem en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Lochem

Alle stembureaus in Lochem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.