Stembureau Stembureau 't Poelhuys (1) in Lisse (2023)
Postcode 2162 AA · Wijk Lisse Zuid
Hier zijn 1.244 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 335 | 26,9% | 24,3% | +2,7 pp | 9,1% |
| VVD | 224 | 18,0% | 20,9% | −2,9 pp | 7,1% |
| Nieuw Sociaal Contract | 157 | 12,6% | 13,7% | −1,1 pp | 7,5% |
| GroenLinks-PvdA | 136 | 10,9% | 9,8% | +1,1 pp | 9,1% |
| D66 | 69 | 5,5% | 6,2% | −0,7 pp | 7,3% |
| CDA | 60 | 4,8% | 4,4% | +0,4 pp | 8,9% |
| SGP | 46 | 3,7% | 4,1% | −0,4 pp | 7,5% |
| BBB | 42 | 3,4% | 3,4% | −0,1 pp | 8,0% |
| SP | 42 | 3,4% | 2,6% | +0,8 pp | 10,7% |
| Partij voor de Dieren | 31 | 2,5% | 1,8% | +0,7 pp | 11,3% |
| Forum voor Democratie | 24 | 1,9% | 2,1% | −0,1 pp | 7,6% |
| JA21 | 23 | 1,8% | 0,9% | +0,9 pp | 16,0% |
| ChristenUnie | 16 | 1,3% | 1,7% | −0,5 pp | 6,1% |
| Volt | 14 | 1,1% | 1,5% | −0,3 pp | 6,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 9 | 0,7% | 0,7% | +0,0 pp | 8,6% |
| 50PLUS | 8 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp | 6,3% |
| DENK | 5 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp | 7,5% |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 11,1% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 16,7% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lisse, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −2,9 pp minder dan gemiddeld in Lisse.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 13 stembureaus: 8,2% van alle geldige stemmen in Lisse en 0,0121% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 12 stemmen in Lisse komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Lisse
- Stembureau Gebouw ' t Speelkwartier 1.302 stemmen · VVD 23%
- Stembureau 't Poelhuys (2) 1.136 stemmen · PVV 28%
- Stembureau Evangelie Gemeente Lisse 'De Poort' 1.335 stemmen · PVV 27%
- Stembureau Speeltuin Marijke 1.100 stemmen · PVV 22%
- Stembureau Sportcentrum De Waterkanten 1.713 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Gemeentehuis Lisse (1) 1.080 stemmen · VVD 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.