Stembureau PDV De Vliegende Hollander in Leudal (2018)
Hier waren 591 kiezers toegelaten (3,9% van alle toegelaten kiezers in Leudal) en zijn 580 geldige stemmen uitgebracht. Ronduit Open werd hier de grootste met 47,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Ronduit Open | 274 | 47,2% | 21,3% | +26,0 pp | 8,5% |
| CDA | 100 | 17,2% | 20,8% | −3,6 pp | 3,2% |
| Samen Verder | 70 | 12,1% | 27,9% | −15,9 pp | 1,7% |
| D66 | 57 | 9,8% | 14,0% | −4,1 pp | 2,7% |
| VVD | 43 | 7,4% | 7,2% | +0,2 pp | 4,0% |
| Progressief Akkoord Leudal | 36 | 6,2% | 8,8% | −2,6 pp | 2,7% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Leudal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Stan Backus (Ronduit Open) · 142 stemmen · 24,5% van alle stemmen hier
- Thieu Wagemans (Ronduit Open) · 80 stemmen · 13,8% van alle stemmen hier
- Maurice Schreurs (CDA) · 28 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Berry Hermans (Ronduit Open) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Ad Thomassen (VVD) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Ellie van Tilburg (Samen Verder) · 20 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Huub van Helden (CDA) · 20 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Robert Martens (D66) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Rob Flinsenberg (CDA) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Jos de Kunder (Progressief Akkoord Leudal) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Michel Graef (Samen Verder) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- John Nouwen (CDA) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Marjolijn Ouwerkerk-van den Ende (VVD) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Joost van der Stappen (Progressief Akkoord Leudal) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Iris Schors (D66) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Ronduit Open haalde hier +26,0 pp meer dan gemiddeld in Leudal.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 23 stembureaus: 3,9% van alle geldige stemmen in Leudal en 0,0086% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Leudal komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 525 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 66 |
| Toegelaten kiezers | 591 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 591 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 11 (1,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,86% van de stembiljetten, tegen 1,75% in Leudal en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Leudal
- Cultureel Centrum de Mortel 607 stemmen · Progressief Akkoord Leudal 30%
- Trefcentrum Kelpen-Oler 502 stemmen · Ronduit Open 39%
- BMV Ell 743 stemmen · Ronduit Open 49%
- Parochiehuis Hunsel 491 stemmen · Samen Verder 52%
- Parochiecentrum Haelen 744 stemmen · Samen Verder 32%
- Handbooglokaal Vriendschap & Strijd 490 stemmen · CDA 30%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.