Hoe stemde Waterwijk-Landerijen in Lelystad in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Wijkcentrum, Voorstraat, Landerijen Zuid/West, Landerijen Noord/Oost
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 6 stembureaus in Waterwijk-Landerijen 5.718 geldige stemmen uitgebracht (13,9% van alle stemmen in Lelystad). PVV werd hier de grootste met 19,9%. Vergeleken met heel Lelystad scoorden VVD (+1,9 pp) en Forum voor Democratie (+0,9 pp) hier hoger en PVV (−2,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.137 | 19,9% | 22,4% | −2,5 pp |
| VVD | 892 | 15,6% | 13,7% | +1,9 pp |
| D66 | 836 | 14,6% | 14,1% | +0,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 594 | 10,4% | 11,7% | −1,4 pp |
| CDA | 438 | 7,7% | 7,8% | −0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 406 | 7,1% | 6,2% | +0,9 pp |
| JA21 | 385 | 6,7% | 6,2% | +0,5 pp |
| DENK | 206 | 3,6% | 4,4% | −0,8 pp |
| ChristenUnie | 150 | 2,6% | 2,1% | +0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 119 | 2,1% | 1,9% | +0,2 pp |
| SP | 117 | 2,0% | 2,2% | −0,2 pp |
| BBB | 109 | 1,9% | 2,2% | −0,3 pp |
| SGP | 74 | 1,3% | 0,9% | +0,4 pp |
| 50PLUS | 70 | 1,2% | 1,6% | −0,4 pp |
| Volt | 63 | 1,1% | 0,8% | +0,3 pp |
| BIJ1 | 51 | 0,9% | 0,5% | +0,4 pp |
| NSC | 20 | 0,3% | 0,5% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 16 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| BVNL | 13 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 11 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| LP | 8 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Waterwijk-Landerijen
- Voorstraat 336 Wijkcentrum, Voorstraat · 8226 KA · 1.081 stemmen · PVV 27%
- Pauwenburg 2 Landerijen Zuid/West · 8226 TA · 995 stemmen · PVV 19%
- Bingerden 41 Landerijen Noord/Oost · 8219 AT · 992 stemmen · VVD 23%
- Pauwenburg 170 Landerijen Zuid/West · 8226 TA · 929 stemmen · VVD 18%
- Pauwenburg 170 Landerijen Zuid/West · 8226 TA · 867 stemmen · VVD 22%
- Voorstraat 313 Wijkcentrum, Voorstraat · 8226 KB · 854 stemmen · PVV 29%
Andere wijken in Lelystad
- Havendiep 6.324 stemmen · PVV 23%
- Kustwijk 5.571 stemmen · PVV 20%
- Atolwijk 5.495 stemmen · PVV 21%
- Bolder 5.266 stemmen · PVV 26%
- Boswijk 4.255 stemmen · PVV 25%
- Zuiderzeewijk 2.368 stemmen · PVV 25%
- Warande 2.085 stemmen · VVD 19%
- Stadshart 2.026 stemmen · PVV 24%
- Lelystad-Haven 1.668 stemmen · PVV 26%
- Buitengebied 303 stemmen · BBB 18%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.