Stembureau Kerkcentrum Ontmoetingskerk in Lelystad (2023)
Postcode 8224 CM · Wijk Atolwijk
Hier zijn 853 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 24,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 207 | 24,3% | 29,8% | −5,5 pp | 1,7% |
| GroenLinks-PvdA | 125 | 14,7% | 12,7% | +2,0 pp | 2,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 124 | 14,5% | 11,5% | +3,0 pp | 2,6% |
| VVD | 98 | 11,5% | 15,2% | −3,7 pp | 1,6% |
| DENK | 50 | 5,9% | 3,9% | +1,9 pp | 3,1% |
| BBB | 41 | 4,8% | 3,5% | +1,3 pp | 2,9% |
| SP | 41 | 4,8% | 3,8% | +1,0 pp | 2,7% |
| ChristenUnie | 28 | 3,3% | 2,2% | +1,1 pp | 3,2% |
| CDA | 25 | 2,9% | 2,0% | +0,9 pp | 3,1% |
| D66 | 24 | 2,8% | 4,5% | −1,7 pp | 1,3% |
| Partij voor de Dieren | 20 | 2,3% | 2,1% | +0,3 pp | 2,4% |
| Forum voor Democratie | 18 | 2,1% | 3,9% | −1,8 pp | 1,1% |
| SGP | 13 | 1,5% | 0,7% | +0,9 pp | 4,8% |
| JA21 | 10 | 1,2% | 0,8% | +0,4 pp | 3,0% |
| Volt | 8 | 0,9% | 1,0% | −0,1 pp | 1,9% |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,8% | 0,7% | +0,2 pp | 2,6% |
| 50PLUS | 6 | 0,7% | 0,7% | +0,0 pp | 2,2% |
| Splinter | 3 | 0,4% | 0,1% | +0,2 pp | 5,2% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 1,0% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,6% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 1,5% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lelystad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −5,5 pp minder dan gemiddeld in Lelystad.
- Qua gewicht is dit het 28e van de 43 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Lelystad en 0,0083% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 48 stemmen in Lelystad komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Lelystad
- Wijkcentrum Zuiderzee 881 stemmen · PVV 34%
- School Laetare 847 stemmen · PVV 24%
- Kerkcentrum Lichtbron (1) 884 stemmen · PVV 24%
- Kerkcentrum Petruskerk (2) 844 stemmen · PVV 35%
- Buurtcentrum De Windhoek 936 stemmen · PVV 36%
- Buurtcentrum De Brink (1) 832 stemmen · PVV 35%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.