Stembureau Bethelkerk in Lelystad (2023)
Postcode 8224 AD · Wijk Zuiderzeewijk
Hier zijn 683 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 31,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 212 | 31,0% | 29,8% | +1,3 pp | 1,7% |
| VVD | 92 | 13,5% | 15,2% | −1,7 pp | 1,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 89 | 13,0% | 11,5% | +1,5 pp | 1,9% |
| GroenLinks-PvdA | 71 | 10,4% | 12,7% | −2,3 pp | 1,4% |
| BBB | 38 | 5,6% | 3,5% | +2,1 pp | 2,7% |
| D66 | 31 | 4,5% | 4,5% | +0,1 pp | 1,7% |
| SP | 24 | 3,5% | 3,8% | −0,3 pp | 1,6% |
| CDA | 23 | 3,4% | 2,0% | +1,4 pp | 2,8% |
| DENK | 20 | 2,9% | 3,9% | −1,0 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 19 | 2,8% | 2,2% | +0,6 pp | 2,2% |
| Forum voor Democratie | 19 | 2,8% | 3,9% | −1,2 pp | 1,2% |
| SGP | 11 | 1,6% | 0,7% | +0,9 pp | 4,1% |
| Partij voor de Dieren | 10 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp | 1,2% |
| Volt | 8 | 1,2% | 1,0% | +0,2 pp | 1,9% |
| JA21 | 5 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp | 1,5% |
| Nederland met een PLAN | 3 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 7,9% |
| 50PLUS | 2 | 0,3% | 0,7% | −0,4 pp | 0,7% |
| BIJ1 | 2 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 1,0% |
| LP | 2 | 0,3% | 0,0% | +0,3 pp | 13,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,7% | −0,5 pp | 0,4% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 4,8% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lelystad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −2,3 pp minder dan gemiddeld in Lelystad.
- Qua gewicht is dit het 38e van de 43 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Lelystad en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 60 stemmen in Lelystad komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Lelystad
- Wijkcentrum De Waterbever 738 stemmen · PVV 40%
- School De Kring 662 stemmen · PVV 26%
- Leonardo Hotel Lelystad City Center 751 stemmen · PVV 37%
- Het Ravelijn 557 stemmen · PVV 35%
- Buurtcentrum De Brink (2) 760 stemmen · PVV 39%
- Waterschap Zuiderzeeland 545 stemmen · PVV 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.