Stembureau Aeres VMBO Lelystad in Lelystad (2018)
Postcode 8232 MB · Wijk Havendiep
Hier waren 695 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Lelystad) en zijn 693 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 141 | 20,3% | 14,8% | +5,6 pp | 3,2% |
| Leefbaar Lelystad | 91 | 13,1% | 11,8% | +1,3 pp | 2,5% |
| Inwoners Partij Lelystad | 76 | 11,0% | 9,0% | +1,9 pp | 2,8% |
| PvdA | 58 | 8,4% | 8,7% | −0,4 pp | 2,2% |
| ChristenUnie | 51 | 7,4% | 7,3% | +0,1 pp | 2,3% |
| JongLelystad | 43 | 6,2% | 6,3% | −0,1 pp | 2,3% |
| SP | 41 | 5,9% | 5,5% | +0,4 pp | 2,5% |
| D66 | 41 | 5,9% | 6,1% | −0,2 pp | 2,2% |
| CDA | 39 | 5,6% | 6,1% | −0,5 pp | 2,1% |
| PVV | 39 | 5,6% | 8,8% | −3,2 pp | 1,5% |
| GROENLINKS | 32 | 4,6% | 7,1% | −2,5 pp | 1,5% |
| Lelystads Belang | 23 | 3,3% | 2,8% | +0,6 pp | 2,8% |
| Forum voor de Ouderen | 17 | 2,5% | 2,5% | −0,0 pp | 2,3% |
| DENK | 1 | 0,1% | 3,2% | −3,0 pp | 0,1% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Lelystad, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Janneke Sparreboom-van der Spoel (VVD) · 102 stemmen · 14,7% van alle stemmen hier
- Jack Schoone (Leefbaar Lelystad) · 43 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Luc Baaten (Inwoners Partij Lelystad) · 41 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Nelly den Os (PvdA) · 41 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Elly van Wageningen (ChristenUnie) · 40 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Alexander Sprong (SP) · 26 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Ashwin van Stormbroek (PVV) · 26 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Meral Aktan (JongLelystad) · 25 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Sanne de Wilde (D66) · 23 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Hans Maris (CDA) · 21 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Murat Aktan (JongLelystad) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Marianne van de Watering (Leefbaar Lelystad) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Meta Jacobs-Haagen (VVD) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Wim Botter (Leefbaar Lelystad) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Sjaak Kruis (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +5,6 pp meer dan gemiddeld in Lelystad.
- Qua gewicht is dit het 25e van de 38 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Lelystad en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Lelystad komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 628 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 67 |
| Toegelaten kiezers | 695 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 695 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,29% van de stembiljetten, tegen 0,87% in Lelystad en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Lelystad
- Kerkcentrum Ontmoetingskerk 720 stemmen · PVV 13%
- School Laetare 686 stemmen · VVD 13%
- School De Triangel 734 stemmen · VVD 14%
- KBS De Toermalijn Noord 661 stemmen · Leefbaar Lelystad 16%
- Kerkcentrum Petruskerk 736 stemmen · VVD 13%
- School De Meander 653 stemmen · VVD 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.