Hoe stemde Boerhaavedistrict in Leiden in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Pesthuiswijk, Raadsherenbuurt, Leeuwenhoek, Houtkwartier
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Boerhaavedistrict 5.418 geldige stemmen uitgebracht (7,1% van alle stemmen in Leiden). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 38,4%. Vergeleken met heel Leiden scoorden GroenLinks-PvdA (+7,2 pp) en D66 (+3,4 pp) hier hoger en PVV (−8,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 2.080 | 38,4% | 31,2% | +7,2 pp |
| D66 | 740 | 13,7% | 10,3% | +3,4 pp |
| VVD | 664 | 12,3% | 11,7% | +0,6 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 380 | 7,0% | 7,9% | −0,9 pp |
| Volt | 372 | 6,9% | 4,6% | +2,2 pp |
| PVV | 356 | 6,6% | 14,9% | −8,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 237 | 4,4% | 4,4% | −0,1 pp |
| CDA | 112 | 2,1% | 2,0% | +0,0 pp |
| SP | 101 | 1,9% | 3,0% | −1,1 pp |
| ChristenUnie | 64 | 1,2% | 1,4% | −0,2 pp |
| DENK | 62 | 1,1% | 2,8% | −1,7 pp |
| BIJ1 | 60 | 1,1% | 0,8% | +0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 49 | 0,9% | 1,6% | −0,7 pp |
| JA21 | 43 | 0,8% | 0,5% | +0,3 pp |
| BBB | 33 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 16 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp |
| SGP | 15 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp |
| 50PLUS | 11 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| Splinter | 8 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Boerhaavedistrict
- Stadskantoor / Level Pesthuiswijk · 2333 CW · 2.120 stemmen · GroenLinks-PvdA 38%
- Tennisclub De Leidse Hout Raadsherenbuurt · 2334 CC · 1.323 stemmen · GroenLinks-PvdA 41%
- Hogeschool Leiden Leeuwenhoek · 2333 CK · 1.077 stemmen · GroenLinks-PvdA 39%
- Het Waterland Houtkwartier · 2334 EM · 898 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
Andere wijken in Leiden
- Roodenburgerdistrict 13.799 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Binnenstad-Noord 9.897 stemmen · GroenLinks-PvdA 37%
- Binnenstad-Zuid 9.709 stemmen · GroenLinks-PvdA 38%
- Bos- en Gasthuisdistrict 9.681 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Merenwijkdistrict 8.029 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Stevenshofdistrict 6.654 stemmen · PVV 33%
- Morsdistrict 5.224 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Leiden-Noord 5.171 stemmen · PVV 28%
- Stationsdistrict 2.835 stemmen · GroenLinks-PvdA 39%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.