Stembureau Stembureau WZC Greunshiem in Leeuwarden (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022

Postcode 8937 AS · Wijk Potmargezone

Hier zijn 570 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 34,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 197 34,6% 14,4% +20,1 pp 1,8%
GroenLinks-PvdA 103 18,1% 18,4% −0,3 pp 0,7%
D66 61 10,7% 18,2% −7,5 pp 0,4%
CDA 41 7,2% 10,8% −3,6 pp 0,5%
Forum voor Democratie 34 6,0% 5,3% +0,6 pp 0,8%
JA21 23 4,0% 5,3% −1,3 pp 0,6%
DENK 18 3,2% 0,9% +2,3 pp 2,6%
Partij voor de Dieren 18 3,2% 2,6% +0,5 pp 0,9%
SP 18 3,2% 2,8% +0,4 pp 0,8%
VVD 17 3,0% 11,3% −8,3 pp 0,2%
50PLUS 8 1,4% 1,3% +0,1 pp 0,8%
ChristenUnie 8 1,4% 1,9% −0,5 pp 0,5%
BBB 6 1,1% 2,5% −1,5 pp 0,3%
NSC 6 1,1% 0,5% +0,5 pp 1,5%
Volt 3 0,5% 1,1% −0,6 pp 0,3%
BVNL 2 0,4% 0,2% +0,1 pp 1,1%
FNP 2 0,4% 1,0% −0,7 pp 0,3%
Piratenpartij 2 0,4% 0,1% +0,2 pp 1,7%
SGP 2 0,4% 0,5% −0,2 pp 0,5%
BIJ1 1 0,2% 0,3% −0,1 pp 0,4%
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Partij voor de Rechtsstaat 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Vrede voor Dieren 0 0,0% 0,2% −0,2 pp 0,0%
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Leeuwarden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +20,1 pp meer dan gemiddeld in Leeuwarden.
  • Qua gewicht is dit het 76e van de 81 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Leeuwarden en 0,0055% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 137 stemmen in Leeuwarden komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Leeuwarden

Alle stembureaus in Leeuwarden

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.