Stembureau Wergea IBS de Twamêster in Leeuwarden (2023)
Postcode 9005 PW · Wijk Dorpen Zuid-Oost
Hier zijn 1.273 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 22,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 285 | 22,4% | 21,6% | +0,8 pp | 1,7% |
| GroenLinks-PvdA | 253 | 19,9% | 22,3% | −2,4 pp | 1,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 175 | 13,7% | 13,9% | −0,2 pp | 1,6% |
| BBB | 152 | 11,9% | 4,3% | +7,7 pp | 4,6% |
| VVD | 133 | 10,4% | 11,3% | −0,8 pp | 1,5% |
| D66 | 68 | 5,3% | 6,3% | −0,9 pp | 1,4% |
| SP | 56 | 4,4% | 4,0% | +0,4 pp | 1,8% |
| Forum voor Democratie | 34 | 2,7% | 2,7% | −0,0 pp | 1,7% |
| CDA | 33 | 2,6% | 3,4% | −0,8 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 19 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 19 | 1,5% | 2,8% | −1,3 pp | 0,9% |
| Volt | 16 | 1,3% | 1,5% | −0,2 pp | 1,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 10 | 0,8% | 0,6% | +0,1 pp | 2,0% |
| 50PLUS | 4 | 0,3% | 0,5% | −0,1 pp | 1,1% |
| SGP | 4 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 1,4% |
| JA21 | 3 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,6% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 4,0% |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,8% | −0,7 pp | 0,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,5% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 1,0% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 2,6% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,8% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Leeuwarden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier +7,7 pp meer dan gemiddeld in Leeuwarden.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 80 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Leeuwarden en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 60 stemmen in Leeuwarden komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Leeuwarden
- Wijkgebouw De Toekomst 1.300 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Stiens De Nije Skalm 1.268 stemmen · PVV 24%
- Wijkgebouw Gerard Dou 1.304 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Goutum Dorpshuis Ien en Mien 1.259 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Pelikaankerk 1.315 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Hempens Dorpshuis de Bining 1.250 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
Alle stembureaus in Leeuwarden
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.