Stembureau O.B.S. De Pionier in Leeuwarden (2023)
Postcode 8941 AJ · Wijk De Zuidlanden
Hier zijn 1.000 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 215 | 21,5% | 22,3% | −0,8 pp | 1,3% |
| VVD | 171 | 17,1% | 11,3% | +5,8 pp | 2,0% |
| PVV | 162 | 16,2% | 21,6% | −5,4 pp | 1,0% |
| Nieuw Sociaal Contract | 139 | 13,9% | 13,9% | −0,0 pp | 1,3% |
| D66 | 120 | 12,0% | 6,3% | +5,7 pp | 2,5% |
| Forum voor Democratie | 34 | 3,4% | 2,7% | +0,7 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 27 | 2,7% | 2,8% | −0,1 pp | 1,2% |
| SP | 25 | 2,5% | 4,0% | −1,5 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 23 | 2,3% | 2,1% | +0,2 pp | 1,4% |
| BBB | 20 | 2,0% | 4,3% | −2,3 pp | 0,6% |
| CDA | 17 | 1,7% | 3,4% | −1,7 pp | 0,7% |
| Volt | 15 | 1,5% | 1,5% | +0,0 pp | 1,3% |
| JA21 | 7 | 0,7% | 0,7% | −0,0 pp | 1,3% |
| 50PLUS | 5 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp | 1,4% |
| BIJ1 | 4 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp | 1,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 0,8% |
| DENK | 2 | 0,2% | 0,8% | −0,6 pp | 0,3% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 4,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 1,9% |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 1,6% |
| SGP | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,7% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,5% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,3% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Leeuwarden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +5,8 pp meer dan gemiddeld in Leeuwarden.
- Qua gewicht is dit het 40e van de 80 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Leeuwarden en 0,0097% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 77 stemmen in Leeuwarden komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Leeuwarden
- Autobedrijf Haaima-Hylkema v/h Engelsma en Wijnia 1.003 stemmen · PVV 24%
- Mantgum MFC De Wjukken 994 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- MFC Camminghastins 1.006 stemmen · PVV 27%
- Adventkerk 974 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stiens Sportcentrum It Gryn 1.009 stemmen · PVV 21%
- Grou Sporthal de Twine 951 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
Alle stembureaus in Leeuwarden
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.