Stembureau Stembureau Grou | Sporthal de Twine in Leeuwarden (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022

Postcode 9001 LB · Wijk Grou e.o.

Hier zijn 889 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 19,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 169 19,0% 18,2% +0,8 pp 1,2%
GroenLinks-PvdA 162 18,2% 18,4% −0,1 pp 1,1%
VVD 152 17,1% 11,3% +5,8 pp 1,7%
CDA 95 10,7% 10,8% −0,1 pp 1,1%
PVV 88 9,9% 14,4% −4,5 pp 0,8%
JA21 56 6,3% 5,3% +1,0 pp 1,3%
Forum voor Democratie 54 6,1% 5,3% +0,7 pp 1,3%
BBB 39 4,4% 2,5% +1,9 pp 2,0%
FNP 21 2,4% 1,0% +1,4 pp 2,7%
SP 16 1,8% 2,8% −1,0 pp 0,7%
Partij voor de Dieren 13 1,5% 2,6% −1,2 pp 0,6%
50PLUS 9 1,0% 1,3% −0,3 pp 0,9%
ChristenUnie 7 0,8% 1,9% −1,1 pp 0,5%
NSC 3 0,3% 0,5% −0,2 pp 0,8%
Volt 2 0,2% 1,1% −0,9 pp 0,2%
BVNL 1 0,1% 0,2% −0,1 pp 0,6%
SGP 1 0,1% 0,5% −0,4 pp 0,2%
Vrede voor Dieren 1 0,1% 0,2% −0,1 pp 0,5%
BIJ1 0 0,0% 0,3% −0,3 pp 0,0%
DENK 0 0,0% 0,9% −0,9 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Partij voor de Rechtsstaat 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Piratenpartij 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Leeuwarden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +5,8 pp meer dan gemiddeld in Leeuwarden.
  • Qua gewicht is dit het 52e van de 81 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Leeuwarden en 0,0085% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 88 stemmen in Leeuwarden komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Leeuwarden

Alle stembureaus in Leeuwarden

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.