Stembureau Stembureau Bethelkerk in Leeuwarden (2025)
Postcode 8934 BK · Wijk Potmargezone
Hier zijn 690 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 18,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 124 | 18,0% | 18,2% | −0,3 pp | 0,9% |
| GroenLinks-PvdA | 124 | 18,0% | 18,4% | −0,4 pp | 0,9% |
| PVV | 114 | 16,5% | 14,4% | +2,1 pp | 1,0% |
| CDA | 56 | 8,1% | 10,8% | −2,7 pp | 0,7% |
| VVD | 53 | 7,7% | 11,3% | −3,6 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 44 | 6,4% | 5,3% | +1,0 pp | 1,1% |
| JA21 | 39 | 5,7% | 5,3% | +0,3 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 37 | 5,4% | 2,6% | +2,7 pp | 1,8% |
| SP | 17 | 2,5% | 2,8% | −0,3 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 16 | 2,3% | 1,9% | +0,4 pp | 1,1% |
| Volt | 12 | 1,7% | 1,1% | +0,6 pp | 1,4% |
| BBB | 10 | 1,4% | 2,5% | −1,1 pp | 0,5% |
| 50PLUS | 8 | 1,2% | 1,3% | −0,2 pp | 0,8% |
| NSC | 7 | 1,0% | 0,5% | +0,5 pp | 1,8% |
| BVNL | 6 | 0,9% | 0,2% | +0,6 pp | 3,3% |
| FNP | 6 | 0,9% | 1,0% | −0,1 pp | 0,8% |
| Vrede voor Dieren | 5 | 0,7% | 0,2% | +0,5 pp | 2,7% |
| Piratenpartij | 4 | 0,6% | 0,1% | +0,4 pp | 3,5% |
| SGP | 3 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 0,7% |
| DENK | 2 | 0,3% | 0,9% | −0,6 pp | 0,3% |
| LP | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 3,2% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,4% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Leeuwarden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −3,6 pp minder dan gemiddeld in Leeuwarden.
- Qua gewicht is dit het 70e van de 81 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Leeuwarden en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 113 stemmen in Leeuwarden komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Leeuwarden
- Stembureau Stiens | Skilhiem 691 stemmen · CDA 18%
- Stembureau WZC Sint Jozef 671 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stembureau Gymzaal Menno van Coehoorn 707 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Stembureau Britsum | Dorpshuis Britsenburgh 654 stemmen · CDA 19%
- Stembureau Weidum | Dorpshuis 717 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Stembureau Wijkgebouw Insulinde 643 stemmen · PVV 21%
Alle stembureaus in Leeuwarden
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.