Stembureau EV wijkcentrum An de Koel 14 maart 2022 in Landgraaf (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 6372 AC · Wijk Schaesberg

Hier waren 226 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Landgraaf) en zijn 226 geldige stemmen uitgebracht. GBBL Schaesberg werd hier de grootste met 35,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GBBL Schaesberg 80 35,4% 14,2% +21,2 pp 3,8%
CDA 34 15,0% 13,9% +1,2 pp 1,6%
SP 29 12,8% 7,1% +5,7 pp 2,7%
PvdA 21 9,3% 4,8% +4,5 pp 2,9%
Ouderen Partij Landgraaf 20 8,8% 9,4% −0,5 pp 1,4%
PVV 18 8,0% 10,3% −2,3 pp 1,2%
GROENLINKS 9 4,0% 4,2% −0,3 pp 1,4%
VVD 7 3,1% 6,0% −2,9 pp 0,8%
GBBL Ubach over Worms 4 1,8% 16,8% −15,0 pp 0,2%
GBBL Nieuwenhagen 4 1,8% 13,4% −11,6 pp 0,2%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Landgraaf, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Alex Schiffelers (GBBL Schaesberg) · 38 stemmen · 16,8% van alle stemmen hier
  2. Marc van Caldenberg (SP) · 16 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
  3. Nic Heuvelmans (GBBL Schaesberg) · 13 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  4. René Claassen (PVV) · 12 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  5. Rob Sevens (CDA) · 9 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  6. Karin Jurgen-Bok (CDA) · 9 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  7. Melvin Roeleveld (PvdA) · 9 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  8. Fieny de Haan - Stienen (GBBL Schaesberg) · 8 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  9. Mireille Haex-Hulscher (GROENLINKS) · 8 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  10. Frank Brouwer (GBBL Schaesberg) · 7 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  11. Wim Haan (CDA) · 6 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Yvonne Stalder-Westerhoff (SP) · 5 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Wil Van Oosteroom (Ouderen Partij Landgraaf) · 5 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Theo Van De Wetering (Ouderen Partij Landgraaf) · 5 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  15. Ietje Verwoert-Wolters (Ouderen Partij Landgraaf) · 5 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GBBL Schaesberg haalde hier +21,2 pp meer dan gemiddeld in Landgraaf.
  • Qua gewicht is dit het 26e van de 31 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Landgraaf en 0,0033% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 66 stemmen in Landgraaf komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen188
Geldige volmachtbewijzen38
Toegelaten kiezers226
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)227
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+1
Blanco en ongeldig1 (0,4%)

Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,44% van de stembiljetten, tegen 0,43% in Landgraaf en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Landgraaf

Alle stembureaus in Landgraaf

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.