Hoe stemde Kerkrade-Noord in Kerkrade in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Eygelshoven-Kom, Haanrade, Chevremont, Vink
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Kerkrade-Noord 5.688 geldige stemmen uitgebracht (24,7% van alle stemmen in Kerkrade). PVV werd hier de grootste met 43,4%. Vergeleken met heel Kerkrade scoorden VVD (+0,6 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+0,4 pp) hier hoger en PVV (−0,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 2.471 | 43,4% | 44,3% | −0,8 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 789 | 13,9% | 13,5% | +0,4 pp |
| GroenLinks-PvdA | 712 | 12,5% | 12,3% | +0,3 pp |
| VVD | 591 | 10,4% | 9,7% | +0,6 pp |
| SP | 216 | 3,8% | 4,1% | −0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 200 | 3,5% | 3,3% | +0,2 pp |
| D66 | 151 | 2,7% | 2,5% | +0,2 pp |
| BBB | 146 | 2,6% | 2,5% | +0,1 pp |
| CDA | 98 | 1,7% | 2,2% | −0,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 86 | 1,5% | 1,5% | −0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 47 | 0,8% | 0,6% | +0,3 pp |
| DENK | 43 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 41 | 0,7% | 0,7% | −0,0 pp |
| JA21 | 31 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| Volt | 24 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 9 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 8 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 7 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Splinter | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| SGP | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Kerkrade-Noord
- Socio Project Eygelshoven-Kom · 6471 JV · 2.611 stemmen · PVV 43%
- Gebouw Scouting Haanrade · 6464 CH · 916 stemmen · PVV 41%
- Centrum Op de Bies Chevremont · 6463 DM · 821 stemmen · PVV 45%
- Autobedrijf van Arsen Vink · 6464 GA · 732 stemmen · PVV 43%
- Clublokaal LHC Eygelshoven-Kom · 6471 GJ · 608 stemmen · PVV 46%
Andere wijken in Kerkrade
- Kerkrade-Oost 9.806 stemmen · PVV 43%
- Kerkrade-West 7.538 stemmen · PVV 47%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.