Stembureau Zorgcentrum Kapelhof in Kerkrade (2018)
Postcode 6461 EH · Wijk Kerkrade-Oost
Hier waren 480 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Kerkrade) en zijn 472 geldige stemmen uitgebracht. Burgerbelangen werd hier de grootste met 18,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Burgerbelangen | 88 | 18,6% | 29,7% | −11,1 pp | 1,6% |
| CDA | 80 | 16,9% | 7,6% | +9,3 pp | 5,8% |
| PvdA | 69 | 14,6% | 12,1% | +2,5 pp | 3,2% |
| Lokaal Alternatief | 58 | 12,3% | 8,9% | +3,4 pp | 3,6% |
| Ouderenpartij Kerkrade | 42 | 8,9% | 5,2% | +3,7 pp | 4,5% |
| Ons Kerkrade | 37 | 7,8% | 14,4% | −6,6 pp | 1,4% |
| VVD | 35 | 7,4% | 5,9% | +1,5 pp | 3,3% |
| SP | 34 | 7,2% | 10,4% | −3,2 pp | 1,8% |
| GROENLINKS | 17 | 3,6% | 2,9% | +0,7 pp | 3,3% |
| D66 | 12 | 2,5% | 2,5% | +0,1 pp | 2,7% |
| K.O.E. | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Kerkrade, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Leo Jongen (PvdA) · 42 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Tim Weijers (Burgerbelangen) · 33 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Bert Bejas (CDA) · 30 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Marianne Laumann (SP) · 21 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Jo Paas (Ouderenpartij Kerkrade) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Léon Sluijsmans (Ouderenpartij Kerkrade) · 14 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Betty Bremen-Munsters (Lokaal Alternatief) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Silke Meijers (Lokaal Alternatief) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Niklas Wiertz (CDA) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Moon Peerboom-Spiertz (Lokaal Alternatief) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jo Bok (Lokaal Alternatief) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Wim Muller (Ons Kerkrade) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Hay Erkens (CDA) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Dion Schneider (VVD) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Annette Brouwers-Reulings (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Burgerbelangen haalde hier −11,1 pp minder dan gemiddeld in Kerkrade.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 29 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Kerkrade en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 38 stemmen in Kerkrade komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 424 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 56 |
| Toegelaten kiezers | 480 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 480 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 8 (1,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,67% van de stembiljetten, tegen 1,00% in Kerkrade en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Kerkrade
- Brede School de Steltloper 482 stemmen · Burgerbelangen 36%
- Zorgcentrum Vroenhof 468 stemmen · Burgerbelangen 33%
- Basisschool de Schakel 512 stemmen · Burgerbelangen 26%
- voormalig Schoolgebouw 456 stemmen · Burgerbelangen 24%
- Kerkzaal 522 stemmen · Burgerbelangen 43%
- Clublokaal v.v. R.K.T.S.V 437 stemmen · Burgerbelangen 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.