Stembureau Hub in Kerkrade
Postcode 6461 DR
Hier waren 1.293 kiezers toegelaten (7,8% van alle toegelaten kiezers in Kerkrade) en zijn 1.283 geldige stemmen uitgebracht. Burgerbelangen werd hier de grootste met 39,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Burgerbelangen | 505 | 39,4% | 42,4% | −3,0 pp | 7,2% |
| Ouderenpartij Kerkrade | 182 | 14,2% | 14,2% | −0,1 pp | 7,8% |
| Lokaal Alternatief | 152 | 11,8% | 8,1% | +3,7 pp | 11,4% |
| CDA | 128 | 10,0% | 5,9% | +4,1 pp | 13,2% |
| GroenLinks-PvdA | 121 | 9,4% | 7,3% | +2,1 pp | 10,1% |
| ONS KERKRADE | 79 | 6,2% | 13,3% | −7,2 pp | 3,6% |
| VVD | 76 | 5,9% | 4,6% | +1,3 pp | 10,0% |
| SP | 40 | 3,1% | 4,2% | −1,0 pp | 5,8% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Kerkrade, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jo Paas (Ouderenpartij Kerkrade) · 86 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Nicolle Heijltjes (Burgerbelangen) · 82 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Alexander Geers (Burgerbelangen) · 77 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Pepijn Caumon (CDA) · 76 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Sander Gorissen (GroenLinks-PvdA) · 47 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Bryan van Putten (VVD) · 38 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Raoul Vinken (Burgerbelangen) · 37 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Theo Wetzels (Burgerbelangen) · 33 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Marc Charlier (Lokaal Alternatief) · 31 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Jo Schlangen (Burgerbelangen) · 28 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Anne Marie Fischer-Otten (Ouderenpartij Kerkrade) · 28 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Leo Jongen (Burgerbelangen) · 27 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Joëlle van Drunen (GroenLinks-PvdA) · 26 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Nettie Paul-Ubachs (Burgerbelangen) · 24 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Guus Haas (Burgerbelangen) · 23 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ONS KERKRADE haalde hier −7,2 pp minder dan gemiddeld in Kerkrade.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 29 stembureaus: 7,8% van alle geldige stemmen in Kerkrade en 0,0168% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 13 stemmen in Kerkrade komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.144 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 149 |
| Toegelaten kiezers | 1.293 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.293 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 10 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,77% van de stembiljetten, tegen 0,84% in Kerkrade en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Kerkrade
- Kerk Nassaustraat 1.095 stemmen · Burgerbelangen 53%
- 't Sjtaaterhoes 1.021 stemmen · Burgerbelangen 40%
- Socio-Project 984 stemmen · ONS KERKRADE 36%
- Catharinahoes 931 stemmen · Burgerbelangen 40%
- Socio-Project 884 stemmen · ONS KERKRADE 35%
- 't Patronaat 882 stemmen · Burgerbelangen 46%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.