Stembureau Stembureau De Hoeksteen in Kampen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 8271 GB · Wijk IJsselmuiden

Hier waren 1.744 kiezers toegelaten (6,7% van alle toegelaten kiezers in Kampen) en zijn 1.744 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 27,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ChristenUnie 474 27,2% 19,7% +7,5 pp 9,3%
SGP 354 20,3% 14,1% +6,2 pp 9,7%
CDA 260 14,9% 12,8% +2,1 pp 7,9%
Gemeente Belang Kampen 154 8,8% 12,4% −3,6 pp 4,8%
Hart voor Kampen 154 8,8% 6,4% +2,4 pp 9,3%
Kampen Sociaal 100 5,7% 8,7% −3,0 pp 4,4%
VVD 89 5,1% 6,0% −0,9 pp 5,8%
GROENLINKS 70 4,0% 8,5% −4,5 pp 3,2%
D66 64 3,7% 7,5% −3,8 pp 3,3%
PvdA 25 1,4% 3,8% −2,4 pp 2,5%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Kampen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jan Peter van der Sluis (ChristenUnie) · 274 stemmen · 15,7% van alle stemmen hier
  2. Bernard van den Belt (SGP) · 207 stemmen · 11,9% van alle stemmen hier
  3. Albert Holtland (Hart voor Kampen) · 82 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  4. Henk Selles (CDA) · 68 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  5. Elina Schmidt - Blokzijl (Gemeente Belang Kampen) · 60 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  6. Bas Wonink (CDA) · 56 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  7. Harry Bruins (VVD) · 56 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  8. Richard Boddeus (Kampen Sociaal) · 56 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  9. Kees Posthumus (ChristenUnie) · 53 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Suat Azer (Gemeente Belang Kampen) · 47 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Jan Noorland (SGP) · 47 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Gerben Wijnja (D66) · 38 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Jacolien van de Wetering-de Groot (CDA) · 37 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Niek Teune (CDA) · 34 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Edwin Burgman (GROENLINKS) · 28 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +7,5 pp meer dan gemiddeld in Kampen.
  • Qua gewicht is dit het 1e van de 39 stembureaus: 6,8% van alle geldige stemmen in Kampen en 0,0253% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 15 stemmen in Kampen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.509
Geldige volmachtbewijzen235
Toegelaten kiezers1.744
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.745
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+1
Blanco en ongeldig1 (0,1%)

Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,06% van de stembiljetten, tegen 0,37% in Kampen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Kampen

Alle stembureaus in Kampen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.