Stembureau Sporthal Poortdijk in IJsselstein (2023)
Postcode 3402 BS · Wijk IJsselstein
Hier zijn 1.189 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 22,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 270 | 22,7% | 24,2% | −1,5 pp | 5,4% |
| VVD | 256 | 21,5% | 21,4% | +0,1 pp | 5,8% |
| Nieuw Sociaal Contract | 182 | 15,3% | 12,5% | +2,8 pp | 7,1% |
| GroenLinks-PvdA | 159 | 13,4% | 13,5% | −0,1 pp | 5,7% |
| D66 | 73 | 6,1% | 7,0% | −0,8 pp | 5,1% |
| CDA | 48 | 4,0% | 3,4% | +0,6 pp | 6,8% |
| SP | 37 | 3,1% | 2,8% | +0,3 pp | 6,5% |
| BBB | 32 | 2,7% | 2,7% | −0,0 pp | 5,7% |
| Forum voor Democratie | 30 | 2,5% | 2,0% | +0,5 pp | 7,1% |
| DENK | 25 | 2,1% | 2,6% | −0,5 pp | 4,8% |
| SGP | 20 | 1,7% | 0,7% | +1,0 pp | 14,2% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 1,1% | 1,7% | −0,6 pp | 3,7% |
| ChristenUnie | 11 | 0,9% | 1,6% | −0,6 pp | 3,4% |
| Volt | 10 | 0,8% | 1,3% | −0,4 pp | 3,8% |
| 50PLUS | 7 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp | 5,7% |
| BVNL / Groep Van Haga | 6 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp | 6,4% |
| JA21 | 5 | 0,4% | 0,9% | −0,5 pp | 2,6% |
| BIJ1 | 3 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 5,8% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 12,5% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 12,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel IJsselstein, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Nieuw Sociaal Contract haalde hier +2,8 pp meer dan gemiddeld in IJsselstein.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 18 stembureaus: 5,8% van alle geldige stemmen in IJsselstein en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 17 stemmen in IJsselstein komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in IJsselstein
- Ver.gebouw De Groene Olijftak 1.230 stemmen · PVV 27%
- Sporthal IJsselhal 1.089 stemmen · PVV 26%
- Sporthal het Heem bureau 2 1.236 stemmen · PVV 25%
- Ewoud 1.059 stemmen · PVV 27%
- Sporthal het Heem bureau 1 1.377 stemmen · PVV 25%
- Geb. 't Kruispunt bureau 1 1.048 stemmen · PVV 25%
Alle stembureaus in IJsselstein
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.