Stembureau Gemeentehuis Onderdoor in Houten (2025)
Postcode 3995 DW · Wijk Houten Noord-Oost
Hier zijn 1.413 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 20,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 286 | 20,2% | 21,3% | −1,1 pp | 4,0% |
| GroenLinks-PvdA | 277 | 19,6% | 14,7% | +4,9 pp | 5,7% |
| PVV | 183 | 13,0% | 12,6% | +0,4 pp | 4,4% |
| VVD | 140 | 9,9% | 15,3% | −5,4 pp | 2,8% |
| CDA | 128 | 9,1% | 12,5% | −3,5 pp | 3,1% |
| JA21 | 68 | 4,8% | 6,0% | −1,2 pp | 3,4% |
| Forum voor Democratie | 57 | 4,0% | 3,1% | +0,9 pp | 5,5% |
| Partij voor de Dieren | 52 | 3,7% | 1,7% | +2,0 pp | 9,3% |
| ChristenUnie | 44 | 3,1% | 3,5% | −0,3 pp | 3,8% |
| DENK | 42 | 3,0% | 1,0% | +2,0 pp | 13,3% |
| SP | 40 | 2,8% | 1,2% | +1,6 pp | 9,7% |
| Volt | 29 | 2,1% | 1,5% | +0,5 pp | 5,8% |
| 50PLUS | 18 | 1,3% | 1,2% | +0,1 pp | 4,4% |
| SGP | 17 | 1,2% | 1,9% | −0,6 pp | 2,8% |
| BBB | 14 | 1,0% | 1,5% | −0,5 pp | 2,8% |
| NSC | 8 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 8,2% |
| BIJ1 | 5 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 8,9% |
| DE LINIE | 4 | 0,3% | 0,0% | +0,2 pp | 36,4% |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 2,2% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Houten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −5,4 pp minder dan gemiddeld in Houten.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 22 stembureaus: 4,3% van alle geldige stemmen in Houten en 0,0136% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Houten komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Houten
- Gymzaal De Velduil 1.465 stemmen · D66 20%
- PCBS De Zonnewijzer 1.369 stemmen · D66 22%
- PCB Wereldwijs 1.520 stemmen · D66 20%
- OBS De Velduil 1.351 stemmen · D66 23%
- Sociaal Cultureel Centrum De Wiese 1.542 stemmen · VVD 22%
- Stichting Het Lokaal 1.209 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.