Stembureau Zalencentrum De Wingerd (Sevenum) in Horst aan de Maas (2022)
Postcode 5975 BN · Wijk Sevenum
Hier waren 323 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Horst aan de Maas) en zijn 321 geldige stemmen uitgebracht. Essentie werd hier de grootste met 25,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Essentie | 82 | 25,5% | 18,6% | +6,9 pp | 2,3% |
| CDA | 63 | 19,6% | 23,8% | −4,1 pp | 1,4% |
| VVD | 53 | 16,5% | 8,9% | +7,6 pp | 3,1% |
| Perspectief Horst aan de Maas | 42 | 13,1% | 11,8% | +1,3 pp | 1,9% |
| D66 / GROENLINKS | 39 | 12,1% | 14,9% | −2,7 pp | 1,4% |
| PvdA | 26 | 8,1% | 13,9% | −5,8 pp | 1,0% |
| BVNL | 16 | 5,0% | 8,1% | −3,1 pp | 1,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Horst aan de Maas, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Rudy Tegels (CDA) · 47 stemmen · 14,6% van alle stemmen hier
- Bram Hendrix (Essentie) · 41 stemmen · 12,8% van alle stemmen hier
- Peter Lalieu (VVD) · 39 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Thijs Lenssen (Perspectief Horst aan de Maas) · 16 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Ton Wismans (Perspectief Horst aan de Maas) · 16 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Kay Thijssen (Essentie) · 15 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Stan Spreeuwenberg (D66 / GROENLINKS) · 11 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Maarten Voesten (D66 / GROENLINKS) · 10 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Bianca van den Berg (Essentie) · 9 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Maarten Rijs (Essentie) · 9 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Roy Bouten (PvdA) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jan Wijnen (PvdA) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Imke Emons (BVNL) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Loes van den Eijnden - Kuijpers (CDA) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Eveline Baas (D66 / GROENLINKS) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,6 pp meer dan gemiddeld in Horst aan de Maas.
- Qua gewicht is dit het 26e van de 31 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Horst aan de Maas en 0,0047% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 60 stemmen in Horst aan de Maas komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 289 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 34 |
| Toegelaten kiezers | 323 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 323 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,62% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Horst aan de Maas en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Horst aan de Maas
- Het Brouwershuis (Broekhuizen) 418 stemmen · CDA 32%
- MFC 't Haeren (Grubbenvorst) 318 stemmen · CDA 29%
- MFC 't Haeren (Grubbenvorst) 429 stemmen · CDA 28%
- Voormalige locatie Action 295 stemmen · D66 / GROENLINKS 26%
- Voormalige locatie Bibliotheek (Horst) 438 stemmen · PvdA 21%
- Gemeenschapshuis de Zaal (Griendtsveen) 255 stemmen · Essentie 40%
Alle stembureaus in Horst aan de Maas
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.