Stembureau Voormalige locatie Bibliotheek (Horst) in Horst aan de Maas (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5961 VG · Wijk Horst

Hier waren 706 kiezers toegelaten (3,7% van alle toegelaten kiezers in Horst aan de Maas) en zijn 708 geldige stemmen uitgebracht. D66 / GROENLINKS werd hier de grootste met 19,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 / GROENLINKS 139 19,6% 14,9% +4,8 pp 4,9%
PvdA 130 18,4% 13,9% +4,4 pp 4,9%
CDA 122 17,2% 23,8% −6,5 pp 2,7%
Essentie 114 16,1% 18,6% −2,5 pp 3,2%
Perspectief Horst aan de Maas 107 15,1% 11,8% +3,4 pp 4,7%
VVD 54 7,6% 8,9% −1,3 pp 3,1%
BVNL 42 5,9% 8,1% −2,2 pp 2,7%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Horst aan de Maas, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Roy Bouten (PvdA) · 78 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
  2. Maarten Voesten (D66 / GROENLINKS) · 44 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  3. Daphne Spreeuwenberg (D66 / GROENLINKS) · 43 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  4. Thijs Lenssen (Perspectief Horst aan de Maas) · 39 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Yvonne Douven (VVD) · 36 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  6. Rudy Tegels (CDA) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  7. Imke Emons (BVNL) · 30 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Bram Hendrix (Essentie) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  9. Bianca van den Berg (Essentie) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  10. Annemie Craenmehr - Hesen (CDA) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  11. Jeroen Brouns (Essentie) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Han Geurts (CDA) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Sjaak Jenniskens (CDA) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Eveline Baas (D66 / GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Nathalie Rozendaal-Alkemade (Perspectief Horst aan de Maas) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −6,5 pp minder dan gemiddeld in Horst aan de Maas.
  • Qua gewicht is dit het 14e van de 31 stembureaus: 3,7% van alle geldige stemmen in Horst aan de Maas en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 27 stemmen in Horst aan de Maas komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen617
Geldige volmachtbewijzen89
Toegelaten kiezers706
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)708
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+2
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Horst aan de Maas en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Horst aan de Maas

Alle stembureaus in Horst aan de Maas

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.