Hoe stemde Grote Waal in Hoorn in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Grote Waal - Buurt 13 04

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Grote Waal 3.337 geldige stemmen uitgebracht (7,9% van alle stemmen in Hoorn). PVV werd hier de grootste met 28,2%. Vergeleken met heel Hoorn scoorden PVV (+4,6 pp) en GroenLinks-PvdA (+2,1 pp) hier hoger en VVD (−6,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 941 28,2% 23,6% +4,6 pp
GroenLinks-PvdA 626 18,8% 16,7% +2,1 pp
Nieuw Sociaal Contract 390 11,7% 12,2% −0,5 pp
VVD 341 10,2% 17,1% −6,9 pp
DENK 171 5,1% 2,0% +3,1 pp
D66 157 4,7% 7,1% −2,4 pp
SP 152 4,6% 3,7% +0,9 pp
Forum voor Democratie 132 4,0% 3,1% +0,9 pp
BBB 108 3,2% 3,3% −0,0 pp
Partij voor de Dieren 80 2,4% 2,6% −0,2 pp
Volt 59 1,8% 1,6% +0,1 pp
CDA 45 1,3% 2,5% −1,2 pp
JA21 26 0,8% 0,8% −0,1 pp
ChristenUnie 23 0,7% 0,8% −0,2 pp
50PLUS 23 0,7% 0,7% −0,0 pp
BVNL / Groep Van Haga 18 0,5% 0,7% −0,1 pp
BIJ1 16 0,5% 0,4% +0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 6 0,2% 0,2% +0,0 pp
SGP 6 0,2% 0,2% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 4 0,1% 0,1% +0,1 pp
Splinter 4 0,1% 0,2% −0,1 pp
LP 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
PartijvdSport 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
Samen voor Nederland 1 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Grote Waal

Andere wijken in Hoorn

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Hoorn · Alle stembureaus