Stembureau Stembureau Wijkcentrum De Zaagtand in Hoorn (2022)
Postcode 1624 VW · Wijk Hoorn-Noord
Hier waren 1.083 kiezers toegelaten (3,9% van alle toegelaten kiezers in Hoorn) en zijn 1.077 geldige stemmen uitgebracht. Fractie Tonnaer werd hier de grootste met 13,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Fractie Tonnaer | 148 | 13,7% | 14,6% | −0,8 pp | 3,7% |
| Hoorn Lokaal | 147 | 13,6% | 11,2% | +2,4 pp | 4,8% |
| ÉénHoorn | 129 | 12,0% | 10,2% | +1,8 pp | 4,6% |
| GROENLINKS | 115 | 10,7% | 10,2% | +0,5 pp | 4,1% |
| VVD | 102 | 9,5% | 9,1% | +0,3 pp | 4,1% |
| D66 | 91 | 8,4% | 8,0% | +0,5 pp | 4,2% |
| PvdA | 84 | 7,8% | 7,8% | −0,0 pp | 3,9% |
| CDA | 82 | 7,6% | 9,8% | −2,2 pp | 3,1% |
| Sociaal Hoorn | 78 | 7,2% | 6,7% | +0,5 pp | 4,3% |
| Liberaal Hoorn | 46 | 4,3% | 6,4% | −2,1 pp | 2,6% |
| DRP | 38 | 3,5% | 3,5% | +0,0 pp | 4,0% |
| ChristenUnie | 17 | 1,6% | 2,5% | −0,9 pp | 2,5% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hoorn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Roger Tonnaer (Fractie Tonnaer) · 94 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- René Assendelft (Hoorn Lokaal) · 93 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Marjon van der Ven (VVD) · 59 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Karin Baas-Hakhoff (ÉénHoorn) · 55 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Arnica Gortzak (PvdA) · 51 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Dick Bennis (CDA) · 47 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Jessica Visser (Hoorn Lokaal) · 37 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Sabine Bruijne (D66) · 34 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Marion van der Bijl (GROENLINKS) · 33 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Roy Drommel (GROENLINKS) · 30 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Chris de Meij (Liberaal Hoorn) · 28 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Niek Heijne (D66) · 21 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jeroen van der Veer (Sociaal Hoorn) · 21 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Kholoud al Mobayed (Sociaal Hoorn) · 21 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Marieke Rijk (Fractie Tonnaer) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Hoorn Lokaal haalde hier +2,4 pp meer dan gemiddeld in Hoorn.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 34 stembureaus: 3,9% van alle geldige stemmen in Hoorn en 0,0156% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Hoorn komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 946 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 137 |
| Toegelaten kiezers | 1.083 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.083 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,55% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Hoorn en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hoorn
- Stembureau Wijkcentrum Grote Waal 1.124 stemmen · Fractie Tonnaer 14%
- Stembureau Basisschool Het Spectrum 966 stemmen · VVD 15%
- Stembureau Stadhuis 1.133 stemmen · Fractie Tonnaer 18%
- Stembureau Stadhuis 951 stemmen · Fractie Tonnaer 19%
- Stembureau Stadhuis 1.234 stemmen · Fractie Tonnaer 18%
- Stembureau Sint Michaëlskerk Blokker 901 stemmen · Fractie Tonnaer 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.