Stembureau Stembureau Wijkcentrum De Huesmolen 2 in Hoorn
Postcode 1625 HZ
Hier waren 1.108 kiezers toegelaten (3,7% van alle toegelaten kiezers in Hoorn) en zijn 1.106 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 17,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 194 | 17,5% | 13,7% | +3,9 pp | 4,8% |
| Hart van Hoorn | 150 | 13,6% | 14,3% | −0,7 pp | 3,5% |
| Sociaal Hoorn/Team Tonnaer | 105 | 9,5% | 6,7% | +2,7 pp | 5,2% |
| Hoorn Lokaal | 98 | 8,9% | 11,0% | −2,1 pp | 3,0% |
| Forum voor Democratie | 98 | 8,9% | 7,8% | +1,0 pp | 4,2% |
| D66 | 80 | 7,2% | 8,6% | −1,4 pp | 3,1% |
| VVD | 74 | 6,7% | 8,7% | −2,0 pp | 2,9% |
| CDA | 66 | 6,0% | 7,5% | −1,5 pp | 3,0% |
| SP | 48 | 4,3% | 2,5% | +1,8 pp | 6,5% |
| ÉénHoorn | 45 | 4,1% | 4,0% | +0,1 pp | 3,8% |
| Hoorn Centraal voorheen Fractie Tonnaer | 39 | 3,5% | 3,7% | −0,2 pp | 3,5% |
| ChristenUnie | 25 | 2,3% | 1,9% | +0,4 pp | 4,5% |
| Hoorn Open & Eerlijk (HOE?!) | 25 | 2,3% | 2,1% | +0,1 pp | 3,9% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 2,2% | 3,2% | −1,0 pp | 2,5% |
| Hoornse Ondernemende & Ouderen Partij! | 20 | 1,8% | 2,6% | −0,8 pp | 2,6% |
| H!B | 15 | 1,4% | 1,6% | −0,3 pp | 3,1% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hoorn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marion van der Bijl (GroenLinks-PvdA) · 120 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Martijn Martens (Forum voor Democratie) · 81 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Chris de Meij (Hart van Hoorn) · 57 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Diana Dekker (CDA) · 49 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Jessica Visser (Hoorn Lokaal) · 45 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Debbie Katers-van Vliet (Hart van Hoorn) · 38 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Roger Tonnaer (Sociaal Hoorn/Team Tonnaer) · 36 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- René Assendelft (Hoorn Lokaal) · 35 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Bianca Bos (VVD) · 33 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Niek Heijne (D66) · 28 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Sabine Bruijne (D66) · 28 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jeroen van der Veer (Sociaal Hoorn/Team Tonnaer) · 28 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Kholoud al Mobayed (Sociaal Hoorn/Team Tonnaer) · 25 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Cris van Tol (SP) · 24 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ellen Wybenga (GroenLinks-PvdA) · 23 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +3,9 pp meer dan gemiddeld in Hoorn.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 36 stembureaus: 3,7% van alle geldige stemmen in Hoorn en 0,0145% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 27 stemmen in Hoorn komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.108 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 0 |
| Toegelaten kiezers | 1.108 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.108 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,18% van de stembiljetten, tegen 0,39% in Hoorn en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hoorn
- Stembureau Bibliotheek Kersenboogerd 1.142 stemmen · Hart van Hoorn 16%
- Stembureau MFA De Kreek stembureau 1 1.069 stemmen · Hart van Hoorn 14%
- Stembureau MFA De Kreek stembureau 2 1.174 stemmen · Hoorn Lokaal 14%
- Stembureau Avondlicht 1.031 stemmen · Hart van Hoorn 18%
- Stembureau Lindendael 1.177 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau Oosterkerk 1.003 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.