Stembureau De Boterhal in Hoorn (2018)
Hier waren 1.068 kiezers toegelaten (3,6% van alle toegelaten kiezers in Hoorn) en zijn 1.065 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 15,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 167 | 15,7% | 11,0% | +4,7 pp | 5,2% |
| VVD | 139 | 13,1% | 12,9% | +0,1 pp | 3,7% |
| D66 | 132 | 12,4% | 7,5% | +4,9 pp | 6,0% |
| PvdA | 113 | 10,6% | 9,1% | +1,5 pp | 4,2% |
| VOCHoorn | 94 | 8,8% | 6,8% | +2,1 pp | 4,7% |
| Fractie Tonnaer | 80 | 7,5% | 10,3% | −2,8 pp | 2,6% |
| Hoorn Lokaal | 77 | 7,2% | 4,4% | +2,9 pp | 6,0% |
| Sociaal Hoorn | 53 | 5,0% | 5,7% | −0,8 pp | 3,1% |
| CDA | 47 | 4,4% | 10,4% | −5,9 pp | 1,5% |
| HOP | 46 | 4,3% | 7,0% | −2,7 pp | 2,2% |
| DRP | 38 | 3,6% | 2,8% | +0,8 pp | 4,6% |
| Hoorns Belang | 33 | 3,1% | 4,3% | −1,2 pp | 2,6% |
| HSP | 30 | 2,8% | 5,0% | −2,2 pp | 2,0% |
| ChristenUnie | 16 | 1,5% | 2,8% | −1,3 pp | 2,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hoorn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjon van der Ven (VVD) · 83 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Judith de Jong (PvdA) · 72 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Samir Bashara (GROENLINKS) · 66 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Roger Tonnaer (Fractie Tonnaer) · 53 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Aart Ruppert (VOCHoorn) · 52 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- René Assendelft (Hoorn Lokaal) · 51 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Arwin Rood (D66) · 47 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Patricia Kusters (GROENLINKS) · 43 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Elsbeth Broerse (D66) · 37 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Robert Vinkenborg (HOP) · 23 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Dick Bennis (CDA) · 20 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Niek Heijne (D66) · 19 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Nico Oudheusden (HSP) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jeroen van der Veer (Sociaal Hoorn) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Joke van der Meij (Hoorn Lokaal) · 17 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −5,9 pp minder dan gemiddeld in Hoorn.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 30 stembureaus: 3,6% van alle geldige stemmen in Hoorn en 0,0158% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Hoorn komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 988 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 80 |
| Toegelaten kiezers | 1.068 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.068 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,28% van de stembiljetten, tegen 0,98% in Hoorn en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hoorn
- Verpleeghuis Lindendael 1.075 stemmen · GROENLINKS 15%
- Ouderenzorg De Perelaar 1.040 stemmen · CDA 26%
- Wijkcentrum Grote Waal 2 1.115 stemmen · GROENLINKS 12%
- Basisschool Het Spectrum 1 1.028 stemmen · VVD 25%
- Wijkcentrum De Cogge 1 1.137 stemmen · GROENLINKS 10%
- Wijkcentrum Grote Waal 1 1.025 stemmen · GROENLINKS 12%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.