Stembureau Sporthal De Marke in Hoogeveen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7913 AG · Wijk Hollandscheveld

Hier waren 209 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Hoogeveen) en zijn 209 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 20,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 43 20,6% 16,3% +4,3 pp 1,2%
ChristenUnie 33 15,8% 10,3% +5,4 pp 1,5%
PvdA 33 15,8% 16,0% −0,3 pp 0,9%
Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 31 14,8% 20,4% −5,6 pp 0,7%
Forum voor Democratie 18 8,6% 7,1% +1,5 pp 1,2%
SP 16 7,7% 7,1% +0,5 pp 1,0%
SGP 15 7,2% 3,8% +3,4 pp 1,8%
VVD 11 5,3% 10,7% −5,4 pp 0,5%
D66 6 2,9% 5,0% −2,2 pp 0,5%
GROENLINKS 3 1,4% 3,2% −1,8 pp 0,4%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hoogeveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Arno Hoogeveen (CDA) · 19 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
  2. H. Knegt (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  3. Nick Klunder (ChristenUnie) · 12 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  4. Hilma Hooijer-Everts (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 11 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  5. Annette Jansen-Brandsema (CDA) · 11 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  6. Hetty Pullen-Muis (ChristenUnie) · 11 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  7. Brand van Rijn (SGP) · 11 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  8. Mark Tuit (PvdA) · 10 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  9. Jenny Bremer-Smit (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 9 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  10. Jutta van den Oord-van der Bie (SP) · 8 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  11. Aaf-Tineke Bisschop-Hiemstra (CDA) · 6 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  12. Roelof Bisschop (VVD) · 6 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  13. Stan van Eck (PvdA) · 6 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  14. Jan Bauer (PvdA) · 6 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  15. Adrie Vos (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 5 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. haalde hier −5,6 pp minder dan gemiddeld in Hoogeveen.
  • Qua gewicht is dit het 37e van de 40 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Hoogeveen en 0,0030% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 104 stemmen in Hoogeveen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen184
Geldige volmachtbewijzen25
Toegelaten kiezers209
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)209
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,54% in Hoogeveen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Hoogeveen

Alle stembureaus in Hoogeveen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.