Stembureau De Goede Herderkerk in Hoogeveen (2022)
Postcode 7906 HB · Wijk Hoogeveen
Hier waren 897 kiezers toegelaten (4,1% van alle toegelaten kiezers in Hoogeveen) en zijn 895 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 21,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 191 | 21,3% | 16,3% | +5,1 pp | 5,4% |
| Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. | 152 | 17,0% | 20,4% | −3,4 pp | 3,4% |
| ChristenUnie | 129 | 14,4% | 10,3% | +4,1 pp | 5,8% |
| PvdA | 122 | 13,6% | 16,0% | −2,4 pp | 3,5% |
| Forum voor Democratie | 69 | 7,7% | 7,1% | +0,6 pp | 4,5% |
| SP | 63 | 7,0% | 7,1% | −0,1 pp | 4,1% |
| VVD | 57 | 6,4% | 10,7% | −4,3 pp | 2,5% |
| SGP | 48 | 5,4% | 3,8% | +1,6 pp | 5,8% |
| D66 | 34 | 3,8% | 5,0% | −1,2 pp | 3,1% |
| GROENLINKS | 30 | 3,4% | 3,2% | +0,1 pp | 4,3% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hoogeveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Annette Jansen-Brandsema (CDA) · 98 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
- Hetty Pullen-Muis (ChristenUnie) · 71 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Hilma Hooijer-Everts (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 67 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Stan van Eck (PvdA) · 41 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- A.V.B. Vos (Forum voor Democratie) · 41 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Jutta van den Oord-van der Bie (SP) · 34 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Brand van Rijn (SGP) · 32 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Saskia Manusama (PvdA) · 28 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Roelof Bisschop (VVD) · 27 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Lisa Charlotte Schonewille (PvdA) · 21 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Bert Otten (CDA) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Erik Jan Kreuze (CDA) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Marin Rutgers (D66) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Jeroen Pomper (SP) · 12 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Roelinda Bos (D66) · 12 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +5,1 pp meer dan gemiddeld in Hoogeveen.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 40 stembureaus: 4,1% van alle geldige stemmen in Hoogeveen en 0,0130% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 24 stemmen in Hoogeveen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 800 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 97 |
| Toegelaten kiezers | 897 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 897 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,22% van de stembiljetten, tegen 0,54% in Hoogeveen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hoogeveen
- MFC De Cirkel 908 stemmen · Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 27%
- Dorpscentrum 't Anker 803 stemmen · PvdA 20%
- Buurthuis De Weideblik 917 stemmen · Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 21%
- MFC De Magneet (vh NNCZ Grote Beer) 733 stemmen · Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 24%
- De Vredehorst (vh WZC De Vecht) 919 stemmen · CDA 17%
- Gymzaal Booyenverlaat (vh De Schuthoek) 716 stemmen · PvdA 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.