Stembureau Buurthuis 't Vonder in Hoogeveen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 7916 RA · Wijk Elim

Hier waren 408 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Hoogeveen) en zijn 404 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. werd hier de grootste met 33,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 137 33,9% 25,0% +8,9 pp 2,4%
PvdA 79 19,6% 8,5% +11,1 pp 4,1%
CDA 56 13,9% 21,3% −7,4 pp 1,2%
ChristenUnie 32 7,9% 10,7% −2,8 pp 1,3%
SP 26 6,4% 9,0% −2,6 pp 1,3%
VVD 25 6,2% 11,4% −5,2 pp 1,0%
GROENLINKS 18 4,5% 5,0% −0,5 pp 1,6%
D66 16 4,0% 6,2% −2,3 pp 1,1%
SGP 15 3,7% 3,0% +0,7 pp 2,2%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hoogeveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Inge Oosting (PvdA) · 66 stemmen · 16,3% van alle stemmen hier
  2. Roelof Koopman (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 46 stemmen · 11,4% van alle stemmen hier
  3. Jan Hendrik Steenbergen (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 37 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
  4. Erik Giethoorn (CDA) · 31 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  5. Gert Vos (ChristenUnie) · 27 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  6. Brand van Rijn (SGP) · 13 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  7. Erwin Slomp (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 12 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Mark Strolenberg (VVD) · 11 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  9. Jutta van den Oord- van der Bie (SP) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  10. Peter Scheffers (D66) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Catharina van Hien (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Adrie Vos (Gemeentebelangen Hoogeveen e.o.) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  13. Roelof Koops (PvdA) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Ben Buskes (GROENLINKS) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Bert Otten (CDA) · 5 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +11,1 pp meer dan gemiddeld in Hoogeveen.
  • Qua gewicht is dit het 28e van de 32 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Hoogeveen en 0,0060% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 57 stemmen in Hoogeveen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen365
Geldige volmachtbewijzen43
Toegelaten kiezers408
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)408
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,98% van de stembiljetten, tegen 0,82% in Hoogeveen en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Hoogeveen

Alle stembureaus in Hoogeveen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.