Hoe stemde Nieuwe Niedorp in Hollands Kroon in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Nieuwe Niedorp Dorpsstraat e.o.
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Nieuwe Niedorp 3.026 geldige stemmen uitgebracht (9,9% van alle stemmen in Hollands Kroon). VVD werd hier de grootste met 19,3%. Vergeleken met heel Hollands Kroon scoorden D66 (+5,8 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,4 pp) hier hoger en PVV (−4,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 583 | 19,3% | 18,0% | +1,2 pp |
| D66 | 560 | 18,5% | 12,7% | +5,8 pp |
| PVV | 458 | 15,1% | 19,8% | −4,7 pp |
| CDA | 356 | 11,8% | 11,7% | +0,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 263 | 8,7% | 7,3% | +1,4 pp |
| JA21 | 233 | 7,7% | 7,5% | +0,2 pp |
| BBB | 183 | 6,0% | 7,7% | −1,7 pp |
| Forum voor Democratie | 181 | 6,0% | 7,3% | −1,3 pp |
| 50PLUS | 49 | 1,6% | 1,8% | −0,2 pp |
| SP | 46 | 1,5% | 1,4% | +0,1 pp |
| Volt | 30 | 1,0% | 0,6% | +0,4 pp |
| Partij voor de Dieren | 29 | 1,0% | 1,1% | −0,1 pp |
| NSC | 17 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 14 | 0,5% | 1,0% | −0,5 pp |
| BVNL | 10 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 5 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| DE LINIE | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| DENK | 1 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| SGP | 1 | 0,0% | 0,5% | −0,4 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Nieuwe Niedorp
- Woonzorggroep Samen Trambaan Nieuwe Niedorp Dorpsstraat e.o. · 1733 BG · 1.720 stemmen · D66 18%
- Fenixkerk Nieuwe Niedorp Dorpsstraat e.o. · 1733 AH · 1.306 stemmen · VVD 21%
Andere wijken in Hollands Kroon
- Anna Paulowna 5.805 stemmen · VVD 19%
- Wieringerwerf 3.543 stemmen · PVV 22%
- Hippolytushoef 3.021 stemmen · PVV 22%
- Middenmeer 2.345 stemmen · PVV 20%
- Breezand 2.220 stemmen · VVD 23%
- Den Oever 1.754 stemmen · PVV 22%
- 't Veld 1.753 stemmen · VVD 20%
- Wieringerwaard 1.347 stemmen · PVV 19%
- Winkel 1.304 stemmen · PVV 22%
- Slootdorp 1.097 stemmen · PVV 18%
- Kolhorn 765 stemmen · PVV 23%
- Barsingerhorn 687 stemmen · VVD 17%
- Lutjewinkel 684 stemmen · PVV 22%
- Westerland 684 stemmen · PVV 21%
- Kreileroord 496 stemmen · PVV 33%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.