Hoe stemde Puttershoek in Hoeksche Waard in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Puttershoek Woonkern
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 3 stembureaus in Puttershoek 2.315 geldige stemmen uitgebracht (6,0% van alle stemmen in Hoeksche Waard). CDA werd hier de grootste met 14,5%. Vergeleken met heel Hoeksche Waard scoorden PvdA (+5,7 pp) en Constructief Hoeksche Waard (+2,6 pp) hier hoger en VoorWaards Hoeksche Waard (−3,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| CDA | 336 | 14,5% | 15,5% | −1,0 pp |
| SGP | 304 | 13,1% | 12,9% | +0,2 pp |
| Lokalen Hoeksche Waard | 291 | 12,6% | 13,4% | −0,8 pp |
| PvdA | 277 | 12,0% | 6,3% | +5,7 pp |
| VVD | 211 | 9,1% | 12,1% | −3,0 pp |
| Constructief Hoeksche Waard | 195 | 8,4% | 5,8% | +2,6 pp |
| D66 | 174 | 7,5% | 5,5% | +2,0 pp |
| GROENLINKS | 139 | 6,0% | 6,0% | +0,1 pp |
| VoorWaards Hoeksche Waard | 139 | 6,0% | 9,6% | −3,6 pp |
| ChristenUnie | 115 | 5,0% | 6,3% | −1,3 pp |
| BurgerBelangen Hoeksche Waard | 69 | 3,0% | 3,5% | −0,5 pp |
| Waardig Ouder Worden (WOW) HW | 65 | 2,8% | 3,0% | −0,2 pp |
| Blanco en ongeldig | 10 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Puttershoek
- De Drie Lelies Puttershoek Woonkern · 3297 AM · 1.003 stemmen · CDA 15%
- Sporthal Kees Verkerk Puttershoek Woonkern · 3297 TB · 707 stemmen · SGP 14%
- 't Huys te Hoecke Puttershoek Woonkern · 3297 SE · 605 stemmen · CDA 16%
Andere wijken in Hoeksche Waard
- Oud-Beijerland 11.353 stemmen · Lokalen Hoeksche Waard 16%
- Numansdorp 3.988 stemmen · CDA 24%
- Strijen 3.731 stemmen · CDA 19%
- 's-Gravendeel 3.427 stemmen · Lokalen Hoeksche Waard 19%
- Maasdam 2.101 stemmen · VVD 17%
- Nieuw-Beijerland 1.977 stemmen · SGP 43%
- Mijnsheerenland 1.964 stemmen · VVD 20%
- Klaaswaal 1.811 stemmen · SGP 20%
- Zuid-Beijerland 1.668 stemmen · CDA 22%
- Heinenoord 1.454 stemmen · CDA 15%
- Westmaas 995 stemmen · CDA 21%
- Piershil 787 stemmen · CDA 15%
- Goudswaard 756 stemmen · SGP 40%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.