Hoe stemde Piershil in Hoeksche Waard in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Piershil Woonkern
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Piershil 1.092 geldige stemmen uitgebracht (1,8% van alle stemmen in Hoeksche Waard). PVV werd hier de grootste met 22,3%. Vergeleken met heel Hoeksche Waard scoorden Forum voor Democratie (+4,1 pp) en PVV (+3,8 pp) hier hoger en VVD (−4,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 244 | 22,3% | 18,6% | +3,8 pp |
| D66 | 119 | 10,9% | 12,2% | −1,3 pp |
| VVD | 117 | 10,7% | 15,2% | −4,5 pp |
| CDA | 115 | 10,5% | 13,4% | −2,9 pp |
| SGP | 111 | 10,2% | 8,7% | +1,4 pp |
| Forum voor Democratie | 107 | 9,8% | 5,7% | +4,1 pp |
| JA21 | 87 | 8,0% | 8,7% | −0,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 56 | 5,1% | 7,0% | −1,8 pp |
| ChristenUnie | 34 | 3,1% | 2,6% | +0,5 pp |
| SP | 28 | 2,6% | 1,2% | +1,4 pp |
| BBB | 25 | 2,3% | 2,1% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 17 | 1,6% | 1,7% | −0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 14 | 1,3% | 1,2% | +0,1 pp |
| Volt | 10 | 0,9% | 0,5% | +0,4 pp |
| NSC | 3 | 0,3% | 0,3% | −0,1 pp |
| DENK | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Piershil
- MFA De Wurf Piershil Woonkern · 3265 BT · 1.092 stemmen · PVV 22%
Andere wijken in Hoeksche Waard
- Oud-Beijerland 16.943 stemmen · PVV 17%
- Numansdorp 6.549 stemmen · PVV 19%
- Strijen 6.004 stemmen · PVV 22%
- 's-Gravendeel 5.472 stemmen · PVV 20%
- Puttershoek 4.471 stemmen · PVV 20%
- Maasdam 2.922 stemmen · PVV 19%
- Mijnsheerenland 2.858 stemmen · VVD 23%
- Nieuw-Beijerland 2.769 stemmen · SGP 32%
- Klaaswaal 2.739 stemmen · PVV 20%
- Zuid-Beijerland 2.546 stemmen · PVV 20%
- Heinenoord 2.405 stemmen · PVV 21%
- Westmaas 1.663 stemmen · CDA 18%
- Goudswaard 1.200 stemmen · SGP 26%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.