Hoe stemde Oud-Beijerland in Hoeksche Waard in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Oud-Beijerland Zuidwijk, Oud-Beijerland Poortwijk, Oud-Beijerland Zoomwijck, Oud-Beijerland Croonenburghwijk, Oud-Beijerland Centrum
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 13 stembureaus in Oud-Beijerland 16.405 geldige stemmen uitgebracht (28,1% van alle stemmen in Hoeksche Waard). PVV werd hier de grootste met 26,2%. Vergeleken met heel Hoeksche Waard scoorden GroenLinks-PvdA (+1,0 pp) en D66 (+0,7 pp) hier hoger en PVV (−1,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 4.305 | 26,2% | 27,6% | −1,3 pp |
| VVD | 2.690 | 16,4% | 16,5% | −0,1 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 2.129 | 13,0% | 12,8% | +0,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.644 | 10,0% | 9,0% | +1,0 pp |
| SGP | 1.399 | 8,5% | 8,4% | +0,2 pp |
| D66 | 796 | 4,9% | 4,2% | +0,7 pp |
| CDA | 616 | 3,8% | 4,2% | −0,4 pp |
| ChristenUnie | 548 | 3,3% | 2,9% | +0,4 pp |
| BBB | 520 | 3,2% | 4,2% | −1,1 pp |
| SP | 404 | 2,5% | 2,5% | −0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 397 | 2,4% | 2,3% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 274 | 1,7% | 1,6% | +0,1 pp |
| JA21 | 205 | 1,2% | 1,2% | +0,1 pp |
| Volt | 157 | 1,0% | 0,8% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 90 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| DENK | 76 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 70 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 26 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 19 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 14 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 12 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 6 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 4 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Oud-Beijerland
- Gemeentehuis Oud-Beijerland Oud-Beijerland Zuidwijk · 3262 GM · 1.756 stemmen · PVV 23%
- Bethelkerk Oud-Beijerland Poortwijk · 3261 WB · 1.747 stemmen · PVV 27%
- Het Praathuis/De Open Waard Oud-Beijerland Zoomwijck · 3262 DE · 1.566 stemmen · PVV 30%
- De Boogerd Oud-Beijerland Croonenburghwijk · 3261 BG · 1.530 stemmen · PVV 29%
- Maranatha Oud-Beijerland Centrum · 3262 PG · 1.524 stemmen · PVV 23%
- Rembrandt Oud-Beijerland Zuidwijk · 3262 HW · 1.497 stemmen · PVV 23%
- Wijkgebouw 't Gors Oud-Beijerland Oosterse Gorzenwijk · 3261 EJ · 1.326 stemmen · PVV 28%
- De Gravin Oud-Beijerland Croonenburghwijk · 3261 AZ · 1.190 stemmen · PVV 24%
- De Zuidwester Oud-Beijerland Poortwijk · 3261 SJ · 1.168 stemmen · PVV 26%
- Paviljoen De Oude Tol Oud-Beijerland Buitengebied · 3263 RA · 1.043 stemmen · PVV 28%
- CBS De Hoeksteen Oud-Beijerland Zoomwijck · 3263 BP · 997 stemmen · PVV 30%
- Korbatjo Oud-Beijerland Zoomwijck · 3263 RK · 798 stemmen · PVV 25%
- Verkiezingsbus Oud-Beijerland Zuidwijk · 3262 GM · 263 stemmen · PVV 22%
Andere wijken in Hoeksche Waard
- Numansdorp 6.438 stemmen · PVV 29%
- Strijen 5.896 stemmen · PVV 30%
- 's-Gravendeel 5.447 stemmen · PVV 30%
- Puttershoek 4.066 stemmen · PVV 28%
- Maasdam 3.007 stemmen · PVV 29%
- Mijnsheerenland 2.858 stemmen · VVD 25%
- Nieuw-Beijerland 2.758 stemmen · SGP 31%
- Klaaswaal 2.654 stemmen · PVV 28%
- Zuid-Beijerland 2.528 stemmen · PVV 28%
- Heinenoord 2.287 stemmen · PVV 30%
- Westmaas 1.646 stemmen · PVV 25%
- Goudswaard 1.230 stemmen · PVV 29%
- Piershil 1.136 stemmen · PVV 32%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.