Stembureau Numansdorp - Tuindorp in Hoeksche Waard
Postcode 3281 CV · Wijk Numansdorp
Hier waren 817 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Hoeksche Waard) en zijn 805 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 27,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 218 | 27,1% | 17,6% | +9,4 pp | 3,0% |
| Lokalen Hoeksche Waard | 135 | 16,8% | 16,1% | +0,6 pp | 2,0% |
| GroenLinks-PvdA | 100 | 12,4% | 10,3% | +2,1 pp | 2,4% |
| VoorWaards Hoeksche Waard | 76 | 9,4% | 7,6% | +1,9 pp | 2,5% |
| VVD | 64 | 8,0% | 10,2% | −2,2 pp | 1,5% |
| SGP | 62 | 7,7% | 14,3% | −6,6 pp | 1,1% |
| D66 | 48 | 6,0% | 6,5% | −0,6 pp | 1,8% |
| BurgerBelangen Hoeksche Waard | 41 | 5,1% | 7,5% | −2,4 pp | 1,3% |
| Waardig Ouder Worden (WOW) HW | 38 | 4,7% | 4,5% | +0,3 pp | 2,1% |
| ChristenUnie | 23 | 2,9% | 5,4% | −2,6 pp | 1,0% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hoeksche Waard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Pieter van der Meer (CDA) · 118 stemmen · 14,7% van alle stemmen hier
- Tania Heimans (GroenLinks-PvdA) · 50 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Brandon Ridderhof (Lokalen Hoeksche Waard) · 46 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Sofie Hu (Lokalen Hoeksche Waard) · 45 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Gerjan Neele (SGP) · 44 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Eline Rood (VoorWaards Hoeksche Waard) · 44 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Paul Boogaard (CDA) · 38 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Miranda den Tuinder-van Meteren (D66) · 32 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Mireille Louwerens-Huys (BurgerBelangen Hoeksche Waard) · 29 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Youri Volkman (VVD) · 27 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Bjorn Mosselman (CDA) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Robin Heij (VVD) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Paula Vendeloo (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Alice Bouman - de Groot (ChristenUnie) · 21 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Alec Polak (Lokalen Hoeksche Waard) · 20 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +9,4 pp meer dan gemiddeld in Hoeksche Waard.
- Qua gewicht is dit het 26e van de 47 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Hoeksche Waard en 0,0106% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 51 stemmen in Hoeksche Waard komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 727 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 90 |
| Toegelaten kiezers | 817 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 817 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 12 (1,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,47% van de stembiljetten, tegen 0,71% in Hoeksche Waard en 0,58% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hoeksche Waard
- Oud-Beijerland - Wijkgebouw 't Gors 848 stemmen · Lokalen Hoeksche Waard 19%
- Goudswaard - Rehoboth 804 stemmen · SGP 41%
- Klaaswaal - CBS De Vliet 871 stemmen · SGP 29%
- Oud-Beijerland - De Gravin 798 stemmen · SGP 18%
- Strijen - Salvatori 900 stemmen · CDA 20%
- Piershil - MFA De Wurf 753 stemmen · Lokalen Hoeksche Waard 25%
Alle stembureaus in Hoeksche Waard
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.