Stembureau Muziekvereniging Beatrix (16-03-2022) in Hilversum (2022)
Postcode 1215 JA · Wijk Zuid
Hier waren 533 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Hilversum) en zijn 526 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 20,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 105 | 20,0% | 17,5% | +2,5 pp | 1,7% |
| GROENLINKS | 70 | 13,3% | 11,3% | +2,0 pp | 1,7% |
| Hart voor Hilversum | 69 | 13,1% | 18,6% | −5,5 pp | 1,0% |
| Democraten Hilversum | 62 | 11,8% | 6,9% | +4,9 pp | 2,5% |
| CDA | 56 | 10,6% | 9,2% | +1,4 pp | 1,7% |
| VVD | 49 | 9,3% | 13,7% | −4,4 pp | 1,0% |
| PvdA | 39 | 7,4% | 6,8% | +0,6 pp | 1,6% |
| SP | 27 | 5,1% | 5,6% | −0,5 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 21 | 4,0% | 4,5% | −0,5 pp | 1,3% |
| BVNL | 16 | 3,0% | 2,8% | +0,2 pp | 1,6% |
| Hilversums Lokaal Belang | 9 | 1,7% | 1,6% | +0,1 pp | 1,5% |
| Leefbaar Hilversum | 3 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp | 0,6% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hilversum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Annette Wolthers (D66) · 57 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Karin Walters-Vos (Hart voor Hilversum) · 42 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Marleen Remmers (GROENLINKS) · 42 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Femke van Drooge (PvdA) · 29 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Edwin Göbbels (Democraten Hilversum) · 28 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Arno Scheepers (VVD) · 23 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Gerben van Voorden (CDA) · 19 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Vivienne Wesselink (D66) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Atie van de Beek (Democraten Hilversum) · 14 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Frederique Durlacher (BVNL) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jacobine van Exel - van Dijk (CDA) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Paul Vonk (SP) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Bianca Verweij (SP) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Haitske van de Linde (VVD) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Ahmet Yorulmaz (CDA) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Hart voor Hilversum haalde hier −5,5 pp minder dan gemiddeld in Hilversum.
- Qua gewicht is dit het 32e van de 63 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Hilversum en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 68 stemmen in Hilversum komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 476 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 57 |
| Toegelaten kiezers | 533 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 526 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −7 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 7 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Hilversum en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hilversum
- Diependaalse Kerk (vervroegd 15-03-22) 534 stemmen · VVD 20%
- De Morgenster Kerk (vervroegd 14-03-22) 511 stemmen · Hart voor Hilversum 24%
- Hilversumse Schoolvereniging (16-03-2022) 549 stemmen · VVD 27%
- Sterrenschool Hilversum (16-03-2022) 508 stemmen · Hart voor Hilversum 24%
- Openbare Bibliotheek (16-03-2022) 556 stemmen · VVD 24%
- Van Hasseltschool (16-03-2022) 485 stemmen · Hart voor Hilversum 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.