Stembureau De Morgenster Kerk (vervroegd 15-03-22) in Hilversum (2022)
Postcode 1223 DA · Wijk Oost
Hier waren 646 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Hilversum) en zijn 627 geldige stemmen uitgebracht. Hart voor Hilversum werd hier de grootste met 18,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Hart voor Hilversum | 116 | 18,5% | 18,6% | −0,1 pp | 1,7% |
| D66 | 94 | 15,0% | 17,5% | −2,5 pp | 1,5% |
| GROENLINKS | 85 | 13,6% | 11,3% | +2,2 pp | 2,1% |
| PvdA | 60 | 9,6% | 6,8% | +2,8 pp | 2,5% |
| VVD | 57 | 9,1% | 13,7% | −4,7 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 51 | 8,1% | 4,5% | +3,6 pp | 3,2% |
| CDA | 44 | 7,0% | 9,2% | −2,2 pp | 1,3% |
| Democraten Hilversum | 41 | 6,5% | 6,9% | −0,4 pp | 1,7% |
| SP | 39 | 6,2% | 5,6% | +0,6 pp | 1,9% |
| BVNL | 18 | 2,9% | 2,8% | +0,0 pp | 1,8% |
| Hilversums Lokaal Belang | 18 | 2,9% | 1,6% | +1,2 pp | 3,1% |
| Leefbaar Hilversum | 4 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp | 0,9% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hilversum, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Karin Walters-Vos (Hart voor Hilversum) · 69 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
- Annette Wolthers (D66) · 59 stemmen · 9,4% van alle stemmen hier
- Marleen Remmers (GROENLINKS) · 47 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Femke van Drooge (PvdA) · 40 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Edwin Göbbels (Democraten Hilversum) · 27 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Arno Scheepers (VVD) · 25 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Bas Nanninga (ChristenUnie) · 25 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Gerben van Voorden (CDA) · 22 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Paul Vonk (SP) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Vivienne Wesselink (D66) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Willemijn de Bruijn (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Frederique Durlacher (BVNL) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Carolien Jansson (Hart voor Hilversum) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Michiel Eerenberg (Hart voor Hilversum) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Bianca Verweij (SP) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −4,7 pp minder dan gemiddeld in Hilversum.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 63 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Hilversum en 0,0091% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 57 stemmen in Hilversum komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 577 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 69 |
| Toegelaten kiezers | 646 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 629 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −19 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Er zijn 19 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,32% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Hilversum en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hilversum
- Station Hilversum (achterzijde) (16-03-2022) 708 stemmen · Hart voor Hilversum 17%
- Wijkcentrum De Geus (16-03-2022) 599 stemmen · Hart voor Hilversum 24%
- Mozarthof School (16-03-2022) 727 stemmen · VVD 41%
- Scouting clubhuis 'De Orion' (16-03-2022) 595 stemmen · Hart voor Hilversum 18%
- Violenschool (16-03-2022) 758 stemmen · D66 23%
- Bethlehemkerk (vervroegd 14-03-22) 566 stemmen · Hart voor Hilversum 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.