Stembureau Stembureau Gymzaal Guido Gezellelaan (2) in Hillegom (2023)
Postcode 2182 WB · Wijk Hillegom Zuid
Hier zijn 963 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 29,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 285 | 29,6% | 27,1% | +2,5 pp | 7,6% |
| VVD | 166 | 17,2% | 20,3% | −3,1 pp | 5,9% |
| Nieuw Sociaal Contract | 130 | 13,5% | 12,5% | +1,0 pp | 7,5% |
| GroenLinks-PvdA | 126 | 13,1% | 12,2% | +0,8 pp | 7,4% |
| D66 | 47 | 4,9% | 6,1% | −1,3 pp | 5,5% |
| BBB | 36 | 3,7% | 3,3% | +0,4 pp | 7,8% |
| SP | 30 | 3,1% | 2,8% | +0,3 pp | 7,7% |
| CDA | 29 | 3,0% | 3,3% | −0,3 pp | 6,4% |
| Partij voor de Dieren | 26 | 2,7% | 2,4% | +0,3 pp | 7,9% |
| Forum voor Democratie | 17 | 1,8% | 2,6% | −0,9 pp | 4,6% |
| JA21 | 17 | 1,8% | 1,1% | +0,7 pp | 11,2% |
| Volt | 14 | 1,5% | 1,5% | −0,0 pp | 6,9% |
| 50PLUS | 9 | 0,9% | 0,8% | +0,1 pp | 8,2% |
| BVNL / Groep Van Haga | 9 | 0,9% | 0,8% | +0,1 pp | 7,9% |
| SGP | 9 | 0,9% | 0,5% | +0,5 pp | 13,4% |
| ChristenUnie | 7 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp | 5,6% |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 8,7% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 2,6% |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,9% | −0,8 pp | 0,8% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 12,5% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 7,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hillegom, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −3,1 pp minder dan gemiddeld in Hillegom.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 12 stembureaus: 6,9% van alle geldige stemmen in Hillegom en 0,0094% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 14 stemmen in Hillegom komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Hillegom
- Stembureau Speeltuin Weerestein 1.020 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Verenigingsgebouw De Bestemming 918 stemmen · PVV 27%
- Stembureau De Vosse (1) 1.075 stemmen · PVV 30%
- Stembureau Gymzaal Guido Gezellelaan (1) 805 stemmen · PVV 28%
- Stembureau De Bibliotheek Zuid-Kennemerland 1.231 stemmen · PVV 28%
- Stembureau Gymzaal Mesdaglaan 766 stemmen · PVV 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.