Hoe stemde Uithuizen in Het Hogeland in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Uithuizen Zuid - West, Uithuizen Noord, Uithuizen Centrum
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Uithuizen 3.288 geldige stemmen uitgebracht (10,5% van alle stemmen in Het Hogeland). PVV werd hier de grootste met 20,9%. Vergeleken met heel Het Hogeland scoorden PVV (+5,3 pp) en SP (+1,2 pp) hier hoger en D66 (−2,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 688 | 20,9% | 15,6% | +5,3 pp |
| CDA | 520 | 15,8% | 15,7% | +0,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 415 | 12,6% | 14,8% | −2,2 pp |
| VVD | 348 | 10,6% | 10,1% | +0,5 pp |
| D66 | 332 | 10,1% | 12,3% | −2,2 pp |
| SP | 191 | 5,8% | 4,6% | +1,2 pp |
| Forum voor Democratie | 184 | 5,6% | 5,3% | +0,3 pp |
| BBB | 156 | 4,7% | 5,6% | −0,8 pp |
| ChristenUnie | 129 | 3,9% | 5,5% | −1,6 pp |
| JA21 | 94 | 2,9% | 3,4% | −0,5 pp |
| 50PLUS | 59 | 1,8% | 1,1% | +0,6 pp |
| SGP | 54 | 1,6% | 1,9% | −0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 44 | 1,3% | 2,1% | −0,8 pp |
| NSC | 19 | 0,6% | 0,3% | +0,2 pp |
| Volt | 16 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| DENK | 15 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp |
| BVNL | 6 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| FNP | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 4 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
Stembureaus in Uithuizen
- Sportcentrum De Mencke 1 Uithuizen Zuid - West · 9981 JZ · 954 stemmen · PVV 19%
- Ontwikkelplein Het Hogeland Uithuizen Noord · 9981 GJ · 866 stemmen · PVV 23%
- Sportcentrum De Mencke 2 Uithuizen Zuid - West · 9981 JZ · 734 stemmen · PVV 19%
- St. Vincentiusgebouw Uithuizen Centrum · 9981 AX · 734 stemmen · PVV 22%
Andere wijken in Het Hogeland
- Bedum 7.103 stemmen · CDA 19%
- Winsum 5.004 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Uithuizermeeden 2.988 stemmen · CDA 20%
- Ulrum 2.099 stemmen · PVV 26%
- Leens 1.974 stemmen · CDA 16%
- Baflo 1.892 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
- Warffum 1.461 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Oude Land 1.459 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Sauwerd 1.353 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Kantens 1.025 stemmen · PVV 18%
- Usquert 870 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Kloosterburen 854 stemmen · PVV 18%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.